Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
West Hill Secondary School Track & Field and Cross Country - Owen Sound, Ontario
you RUN the place
750 9th St W, Owen Sound, Ontario, N4K 3P6, Canada
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2010 - (5 articles)
2011 - (6 articles)
2012 - (4 articles)
2013 - (6 articles)
2014 - (2 articles)
Featured
0
Misc News
5
All
5
2010 Results - CWOSSA XC Championships
Oct 29th 2010, 12:02am
West Hill runners win 3 races - Owen Sound Sun Times - Ontario, CA
Oct 16th 2010, 2:58pm
2010 Results - OFSAA West Regionals
May 28th 2010, 6:48pm
2010 Results - CWOSSA Track Championships
May 19th 2010, 9:09pm
2010 Results - Bluewater Athletic Association Track Championships
May 14th 2010, 1:53am
Search
2010 Results - OFSAA West Regionals
Published by
Matt Scherer
May 28th 2010, 6:48pm
Comments
OFSAA West Regional Track Championships
May 28, 2010 to May 29, 2010
Windsor, ON, CA
« Filter Results by Team: »
AB Lucas
Academie Ste. Cecile International
Alexander MacKenzie - Sarnia
Assumption - Brantford
Assumption College - Windsor
Belle River
Bishop MacDonnell
Blenheim
Bluevale CI
Brantford Collegiate
Bruce Peninsula
Cameron Heights
Cardinal Carter - Leamington
Catholic Central - London
Catholic Central - Windsor
Centennial Collegiate
Central Elgin
Central Huron
Centre Dufferin
Centre Wellington
Chatham Christian
Chatham-Kent
College Avenue
Delhi
East Elgin
Eastwood CI
Elmira
Erin
Essex
FE Madill
FJ Brennan
Forest Heights
Galt CVI
General Amherst
Georgian Bay
Glendale - Tillsonburg
Glenview Park
Goderich
Grand River CI
Grey Highlands
Guelph
Harrow
HB Beal
Holy Cross - Strathroy
Holy Names - Windsor
Holy Trinity - Simcoe
Hon WC Kennedy
Huron Heights - Kitchener
Huron Park
Ingersoll
Jacob Hespeler
John Diefenbaker
John F Ross
John L Forster
John McGregor
Kincardine
Kingsville
Kitchener-Waterloo
Lajeunesse
Lambton Central
L’Essor
Listowel
London Central
London Christian
London South
Lord Dorchester
Maranatha Christian Academy
Medway
Monsignor Doyle
Montcalm
Mother Teresa - London
North Lambton
North Middlesex
North Park - Brampton
Northern - Sarnia
Oakridge
Orangeville
Our Lady of Lourdes
Paincourt
Paris
Parkside CI - St Thomas
Pauline Johnson
Peninsula Shores
Preston Secondary
Regina Mundi
Resurrection
Riverside
Rockway Mennonite
Sacred Heart - Walkerton
Sandwich
Sarnia
Saugeen
Saunders
Simcoe
Sir Frederick Banting
Sir John A MacDonald - Hamilton
Sir Wilfrid Laurier - London
South Huron
Southwood
St Anne - Windsor
St Anne's - Clinton
St Benedict - Cambridge
St Christopher
St Clair
St David
St James
St John's Coll - Brantford
St Joseph's - St Thomas
St Joseph's - Windsor
St Mary's - Kitchener
St Michael Cath - Stratford
St Patrick's - Sarnia
St Thomas Aquinas - London
St Thomas of Villanova - Lasalle
Stratford Central
Stratford Northwestern
Strathroy
Tollgate
United Mennonite
Ursuline College The Pines
Valley Heights
Vincent Massey
Walkerton District
Walkerville
Wallaceburg
Waterford
Waterloo CI
Waterloo-Oxford
Wellington Heights
West Elgin
West Hill - Owen Sound
Westminster
Westside Secondary
WF Herman
Woodland Christian
Woodstock
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
1500m Wheelchair
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wong, Brandon
Alexander MacKen
13.81
+0.0
2
2
Morris, Leshon
Goderich
14.23
+0.0
2
3
Pollard, Jaime
FE Madill
14.29
-2.3
1
4
Salomons, Cody
London Christian
14.45
+0.0
2
5
DaSilva, Josh
St Patrick's - S
15.48
+0.0
2
6
Blondin, Mitch
Alexander MacKen
16.17
-2.3
1
7
Beneteau, Mark
Cardinal Carter
16.20
-2.3
1
8
Koke, Myles
Chatham Christia
19.79
-2.3
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
11.30
-3.0
1
2
Kobarda, Justin
Regina Mundi
11.53
-3.0
1
3
Stephenson, Jermaine
St James
11.59
-3.0
1
4
Nguyen-Black, Dustin
Grand River CI
11.65
-3.0
1
5
Walls, Morgan
North Park - Bra
11.71
-3.0
1
6
Petri, Emerson
Galt CVI
11.77
-3.0
1
7
Gauthier, Jaydon
WF Herman
11.78
-3.0
1
8
Green, Chris
Cameron Heights
11.81
-3.0
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
11.42
-1.9
1
2
Kobarda, Justin
Regina Mundi
11.69
-2.1
2
3
Gauthier, Jaydon
WF Herman
11.84
-2.1
2
4
Stephenson, Jermaine
St James
11.84
-1.9
1
5
Petri, Emerson
Galt CVI
11.84
-2.1
2
6
Green, Chris
Cameron Heights
11.86
-1.9
1
7
Nguyen-Black, Dustin
Grand River CI
11.87
-2.1
2
8
Walls, Morgan
North Park - Bra
11.89
-2.1
2
9
Nelson, Mitchell
Sandwich
11.92
-2.1
2
10
Hogg, Connor
St Thomas Aquina
11.99
-2.1
2
11
Francis-Taylor, Jacob
Holy Names - Win
12.00
-1.9
1
12
Kelly, Ben
Sarnia
12.00
-2.1
2
13
Frappier, Eric
Paincourt
12.09
-1.9
1
14
Morgan, Alex
Parkside CI - St
12.23
-1.9
1
15
Neema, Bashar
Catholic Central
12.27
-1.9
1
16
Unknown Athlete
Parkside CI - St
12.27
-1.9
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rabanes, Ricardo
St Thomas of Vil
11.86
-0.8
1
2
Zamin, Andrew
St James
11.89
-0.8
1
3
McGhee, Jacob
St Anne - Windso
11.94
-0.8
1
4
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
11.96
-0.8
1
5
Stemmler, Aaron
St David
12.06
-0.8
1
6
Miller, Breyden
North Park - Bra
12.06
-0.8
1
7
Gray, Adam
Galt CVI
12.07
-0.8
1
8
Taveirne, Mitchell
Essex
12.23
-0.8
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Miller, Breyden
North Park - Bra
12.05
-1.3
1
3
Stemmler, Aaron
St David
12.07
-1.3
1
2
Rabanes, Ricardo
St Thomas of Vil
12.09
-2.5
2
5
Gray, Adam
Galt CVI
12.10
-1.3
1
7
McGhee, Jacob
St Anne - Windso
12.10
-1.3
1
4
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
12.12
-2.5
2
8
Taveirne, Mitchell
Essex
12.12
-1.3
1
6
Zamin, Andrew
St James
12.13
-2.5
2
9
Cherniak, Greg
London Central
12.18
-1.3
1
10
Carranza, Riccardo
Regina Mundi
12.26
-2.5
2
11
Poirier, Stefan
London Central
12.27
-1.3
1
12
Brocco, Matteo Del
Cardinal Carter
12.39
-1.3
1
13
Percy, Blake
Northern - Sarni
12.47
-2.5
2
14
Damme, Michael Van
Holy Cross - Str
12.66
-2.5
2
15
Ledrew-Skinner, Jacob
Sir Frederick Ba
13.82
-2.5
2
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacLeod, Tyler
Sandwich
11.05
-2.1
1
2
Stewart, Taylor
Regina Mundi
11.09
-2.1
1
3
Agada, Emeka
Elmira
11.10
-2.1
1
4
Annett, Tyler
Northern - Sarni
11.11
-2.1
1
5
Rittinger, Devon
Forest Heights
11.21
-2.1
1
6
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
11.21
-2.1
1
7
Daniel, Marqus
Assumption - Bra
11.23
-2.1
1
8
Tesfaye, Gabe
Oakridge
11.36
-2.1
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
MacLeod, Tyler
Sandwich
11.11
-0.8
1
3
Stewart, Taylor
Regina Mundi
11.18
-0.8
1
5
Annett, Tyler
Northern - Sarni
11.23
-0.8
1
2
Rittinger, Devon
Forest Heights
11.25
-2.6
2
7
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
11.29
-0.8
1
8
Tesfaye, Gabe
Oakridge
11.33
-0.8
1
4
Agada, Emeka
Elmira
11.36
-2.6
2
6
Daniel, Marqus
Assumption - Bra
11.41
-2.6
2
10
Guerra, Talon
Huron Heights -
11.43
-0.8
1
9
Giroux, Cory
Elmira
11.43
-2.6
2
11
Martineau, Brandyn
Mother Teresa -
11.50
-2.6
2
12
Stewart, Brandon
Strathroy
11.55
-0.8
1
13
Young, Ryan
Northern - Sarni
11.57
-0.8
1
14
Wattie, Graeme
Northern - Sarni
11.63
-2.6
2
15
Boutilier, Jordan
London Central
11.68
-2.6
2
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Paljola, Nienkel
Forest Heights
22.72
-1.3
1
2
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
23.11
-1.3
1
3
Kobarda, Justin
Regina Mundi
23.20
-1.3
1
4
Calder, Keegan
Waterloo CI
23.35
-1.3
1
5
Stephenson, Jermaine
St James
23.45
-1.3
1
6
Webster, Broderick
Northern - Sarni
23.79
-1.3
1
7
Nguyen-Black, Dustin
Grand River CI
23.86
-1.3
1
8
Brown, Cody
WF Herman
23.91
-1.3
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermaine
St James
23.12
-1.7
2
2
Paljola, Nienkel
Forest Heights
23.19
-1.3
1
3
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
23.30
-1.7
2
4
Calder, Keegan
Waterloo CI
23.43
-1.3
1
5
Kobarda, Justin
Regina Mundi
23.54
-1.3
1
7
Brown, Cody
WF Herman
23.85
-1.3
1
8
Webster, Broderick
Northern - Sarni
23.86
-1.3
1
6
Nguyen-Black, Dustin
Grand River CI
23.87
-1.7
2
9
Walls, Morgan
North Park - Bra
24.08
-1.7
2
10
Nelson, Mitchell
Sandwich
24.10
-1.3
1
11
Hartwig, Nathan
Medway
24.11
-1.7
2
12
Papineau, Caleb
St Thomas Aquina
24.41
-1.7
2
13
Lambert, Dylan
Central Huron
24.46
-1.7
2
14
McGlocklin, Devyn
Lord Dorchester
24.53
-1.7
2
15
Francis-Taylor, Jacob
Holy Names - Win
25.20
-1.3
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ubah, Anthony
Holy Names - Win
24.03
-1.9
1
2
Miller, Breyden
North Park - Bra
24.31
-1.9
1
3
Cherniak, Greg
London Central
24.33
-1.9
1
4
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
24.35
-1.9
1
5
McGhee, Jacob
St Anne - Windso
24.54
-1.9
1
6
Carranza, Riccardo
Regina Mundi
24.62
-1.9
1
7
Simpson, Jordan
Saunders
25.17
-1.9
1
8
Finoro, Shayne
Our Lady of Lour
25.24
-1.9
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
24.24
-0.2
1
3
Cherniak, Greg
London Central
24.25
-0.2
1
2
Ubah, Anthony
Holy Names - Win
24.27
-3.7
2
5
McGhee, Jacob
St Anne - Windso
24.46
-0.2
1
4
Carranza, Riccardo
Regina Mundi
24.69
-3.7
2
6
Miller, Breyden
North Park - Bra
24.71
-3.7
2
7
Finoro, Shayne
Our Lady of Lour
24.85
-0.2
1
8
Simpson, Jordan
Saunders
24.93
-0.2
1
9
Huber, Sab
Elmira
25.01
-0.2
1
10
Maltby, Craig
East Elgin
25.08
-3.7
2
11
Warren, Josh
Resurrection
25.15
-0.2
1
12
Konecny, Chase
West Elgin
25.29
-3.7
2
13
Zottl, Nick
Northern - Sarni
25.37
-3.7
2
14
Advincula, Jon
North Park - Bra
25.60
-3.7
2
15
Labute, Adam
Chatham-Kent
25.64
-3.7
2
16
Orton, Justin
Essex
25.73
-0.2
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
21.43
-1.2
1
2
MacLeod, Tyler
Sandwich
22.17
-1.2
1
3
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
22.32
-1.2
1
4
Annett, Tyler
Northern - Sarni
22.55
-1.2
1
5
Daniel, Marqus
Assumption - Bra
22.98
-1.2
1
6
Martineau, Brandyn
Mother Teresa -
23.03
-1.2
1
7
O'Donnell, Phil
Forest Heights
23.22
-1.2
1
8
Granja, Felipe
St Thomas Aquina
23.50
-1.2
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
22.44
-1.7
1
2
MacLeod, Tyler
Sandwich
22.59
+0.2
2
3
Annett, Tyler
Northern - Sarni
22.75
+0.2
2
5
Daniel, Marqus
Assumption - Bra
22.94
+0.2
2
7
Martineau, Brandyn
Mother Teresa -
22.98
+0.2
2
4
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
22.99
-1.7
1
6
Granja, Felipe
St Thomas Aquina
23.18
-1.7
1
8
O'Donnell, Phil
Forest Heights
23.24
+0.2
2
9
Rittinger, Devon
Forest Heights
23.26
-1.7
1
10
Arnoldi, Jake
Galt CVI
23.28
+0.2
2
11
Wagstaff, Brandon
St John's Coll -
23.30
+0.2
2
12
Boutilier, Jordan
London Central
23.41
-1.7
1
13
Strybos, Steven
St Christopher
23.49
-1.7
1
14
Tesfaye, Gabe
Oakridge
23.49
+0.2
2
15
Wattie, Graeme
Northern - Sarni
23.69
-1.7
1
16
Johnson, Charles
WF Herman
24.31
-1.7
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
48.65
2
2
Paljola, Nienkel
Forest Heights
50.19
2
3
Stephenson, Jermaine
St James
50.30
2
4
Calder, Keegan
Waterloo CI
51.43
2
5
Webster, Broderick
Northern - Sarni
51.55
2
6
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
52.50
2
7
Beaudoin, Shawn
Sandwich
52.97
1
8
Buttinger, Scott
Resurrection
53.00
2
10
McGlocklin, Devyn
Lord Dorchester
53.52
1
9
Clement, Jake
FJ Brennan
53.52
1
11
Hesman, Micah
Sandwich
53.62
1
12
Lambert, Dylan
Central Huron
54.22
2
13
Johnston, Brady
St John's Coll -
54.54
1
14
Harris, Peter
London Central
54.55
1
15
Unknown Athlete
Parkside CI - St
54.62
1
16
Dufault, Alex
Strathroy
55.12
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
52.64
2
2
Parris, Khalil
Sandwich
53.31
2
3
Konecny, Chase
West Elgin
53.61
1
4
Wilson, Liam
Sir Frederick Ba
54.11
2
5
Noronha, Jalen
Cameron Heights
54.19
2
6
Musselman, Connor
Centre Dufferin
54.72
2
7
Quirk, Matt
Bishop MacDonnel
55.01
1
8
Simpson, Jordan
Saunders
55.04
1
9
Labute, Adam
Chatham-Kent
55.15
2
10
MacSorley, Mac
St Michael Cath
55.34
1
11
Wilcox, Reid
Northern - Sarni
55.56
1
12
Stiles, Liam
John F Ross
56.08
1
13
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
56.46
1
14
Fraser, Michael
St Christopher
56.54
2
15
Arboleda, John
Catholic Central
57.04
2
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Colquhoun, Arjen
WF Herman
49.32
2
2
Johnson, Charles
WF Herman
50.41
2
3
McKeegan, Mathew
Holy Names - Win
50.48
2
4
Porter, Evan
Saugeen
50.60
2
5
Huzevka, Brandon
Northern - Sarni
50.96
1
6
Granja, Felipe
St Thomas Aquina
50.96
2
7
Campbell, Jeremiah
St Michael Cath
51.12
1
8
Calder, Tye
Waterloo CI
51.21
1
9
Batten, Nick
St David
51.60
1
10
Boven, Matt
St Anne's - Clin
51.63
1
11
Sutton, Charlie
John F Ross
52.00
2
12
Rombough, Myles
Catholic Central
52.18
1
13
Bogorin, Alex
St Thomas Aquina
52.39
1
14
Fawcett, Andy
Grey Highlands
52.42
2
15
Young, Ryan
Northern - Sarni
52.57
1
16
Pizzolitto, Dominic
Assumption Colle
52.81
2
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Master, Shawn
Northern - Sarni
1:57.11
1
2
Bellemore, Corey
Riverside
1:57.84
1
3
Colaluca, Jerry
Catholic Central
1:57.98
1
4
Clement, Jake
FJ Brennan
1:58.68
1
5
Simard, Cory
Hon WC Kennedy
2:03.17
1
6
Taylor, Chris
St Joseph's - St
2:04.73
1
7
Carroll, Brad
WF Herman
2:05.17
1
8
Gunn, Mike
Oakridge
2:05.92
1
9
Baxter, Sam
St Mary's - Kitc
2:07.62
1
10
Dufault, Alex
Strathroy
2:07.75
1
11
Moore, Jake
North Park - Bra
2:12.39
1
12
Clark, Brendan
Our Lady of Lour
2:13.59
1
13
Moser, Andrew
Lord Dorchester
2:16.52
1
--
Buttinger, Scott
Resurrection
DQ
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Liam
Sir Frederick Ba
2:02.37
1
2
Musselman, Connor
Centre Dufferin
2:03.13
1
3
Kealey, Paul
St James
2:04.98
1
4
Lozinski, Michael
Sandwich
2:05.00
1
5
Sinclair, Ryan
Sandwich
2:05.67
1
6
Stiles, Liam
John F Ross
2:09.02
1
7
Foott, Ryan
Montcalm
2:12.00
1
8
Pfeister, Devin
Sir Frederick Ba
2:12.03
1
9
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
2:12.68
1
10
Oliver, Cameron
St Michael Cath
2:12.86
1
11
Off, Henry
Medway
2:13.55
1
12
Rocheleau, Alexander
Vincent Massey
2:13.80
1
13
Rupert, Blake
Vincent Massey
2:15.52
1
14
Wilcox, Reid
Northern - Sarni
2:15.81
1
15
Oblitas, Chris
St Mary's - Kitc
2:18.30
1
16
Cumber, Nathan
St Benedict - Ca
2:18.47
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
LaMarra, Paul
Catholic Central
1:53.61
1
2
Sawatzky, Adam
Northern - Sarni
1:53.83
1
3
Janikowski, Paul
St Thomas of Vil
1:54.22
1
4
Porter, Evan
Saugeen
1:54.37
1
5
Outhit, Connor
Rockway Mennonit
1:55.25
1
6
Barry, Eric
St Joseph's - St
1:56.41
1
7
Pizzolitto, Dominic
Assumption Colle
1:57.46
1
8
Huzevka, Brandon
Northern - Sarni
1:58.54
1
9
Trapp, Austin
Centre Wellingto
1:59.74
1
10
Boven, Matt
St Anne's - Clin
2:00.16
1
11
Ullman, Alexander
Bluevale CI
2:00.39
1
12
McNamara, Stephan
Chatham Christia
2:00.62
1
13
Nelson, Mike
St Christopher
2:03.16
1
14
McKee, Danny
Catholic Central
2:03.91
1
15
Anderson, Drew
Centennial Colle
2:04.03
1
16
Umoh, Ubong
Oakridge
2:08.09
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Master, Shawn
Northern - Sarni
4:07.05
1
2
Bellemore, Corey
Riverside
4:07.61
1
3
Baxter, Sam
St Mary's - Kitc
4:08.30
1
4
Colaluca, Jerry
Catholic Central
4:08.87
1
5
Simard, Cory
Hon WC Kennedy
4:12.22
1
6
Deane, Patrick
Lord Dorchester
4:15.89
1
7
Milton, James
St David
4:20.81
1
8
Gunn, Mike
Oakridge
4:23.20
1
9
VanLeewen, Tyler
St John's Coll -
4:25.60
1
10
McNamara, Ryan
Chatham Christia
4:25.63
1
11
Natywary, Tyler
St Michael Cath
4:28.14
1
12
Chappell, Logan
Saugeen
4:28.93
1
13
Wunder, Paul
St Michael Cath
4:30.76
1
14
Asselin, Olivier
Northern - Sarni
4:34.42
1
15
Magdic, Mate
Central Elgin
4:42.99
1
--
Ikram, Usama
Waterloo CI
DNF
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sleiman, Ryan
Kingsville
4:12.89
1
2
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
4:15.10
1
3
Allen, Brandon
General Amherst
4:17.55
1
4
Bannon, Matt
Elmira
4:17.94
1
5
Javeed, Sameem
Saunders
4:21.71
1
6
Kealey, Paul
St James
4:22.44
1
7
Sullivan, Patrick
Orangeville
4:23.32
1
8
Hick, Derek
Strathroy
4:24.64
1
9
Lozinski, Michael
Sandwich
4:28.23
1
10
McDonald, Jacob
West Elgin
4:31.92
1
11
Peters, Stefan
Holy Trinity - S
4:32.08
1
12
Wishart, Cael
Stratford Centra
4:32.46
1
13
Abma, Evan
St Christopher
4:37.07
1
14
Sinclair, Ryan
Sandwich
4:37.10
1
15
Loewen, Garrick
Assumption Colle
4:46.01
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hendrikx, Aaron
North Middlesex
3:57.45
1
2
LaMarra, Paul
Catholic Central
3:57.75
1
3
Janikowski, Paul
St Thomas of Vil
3:57.92
1
4
Wilson, Mackay
Stratford Centra
3:58.24
1
5
Meloche, David
Vincent Massey
3:59.88
1
6
Barry, Eric
St Joseph's - St
4:02.44
1
7
Outhit, Connor
Rockway Mennonit
4:05.23
1
8
Sawatzky, Adam
Northern - Sarni
4:07.22
1
9
McArthur, Taylor
Ursuline College
4:09.01
1
10
Travaglini, Matthew
St Thomas Aquina
4:09.05
1
11
McNamara, Stephan
Chatham Christia
4:13.82
1
12
Trapp, Austin
Centre Wellingto
4:14.24
1
13
Martin, Jon
Cameron Heights
4:15.44
1
14
Anderson, Drew
Centennial Colle
4:18.39
1
15
Hall, Matt
St Christopher
4:20.52
1
--
Thornton, Jason
Jacob Hespeler
DNF
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Milton, James
St David
9:18.62
1
2
Deane, Patrick
Lord Dorchester
9:22.80
1
3
Ellijah, Devon
Vincent Massey
9:25.99
1
4
Al-Khazraji, Sayf
Vincent Massey
9:26.23
1
5
McNamara, Ryan
Chatham Christia
9:33.15
1
6
Natywary, Tyler
St Michael Cath
9:36.77
1
7
VanLeewen, Tyler
St John's Coll -
9:40.90
1
8
Chappell, Logan
Saugeen
9:42.59
1
9
Wunder, Paul
St Michael Cath
9:44.42
1
10
Carrique, Patrick
Grand River CI
9:58.95
1
11
Miner, Brandon
Holy Names - Win
10:04.54
1
12
MacDonald, Colton
Saunders
10:07.88
1
13
Mendoza, Pablo
Northern - Sarni
10:16.43
1
14
Webster, Joel
Southwood
10:17.32
1
15
Ward-Trymbulak, Matt
General Amherst
10:23.28
1
--
Magdic, Mate
Central Elgin
DNF
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sleiman, Ryan
Kingsville
9:11.10
1
2
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
9:19.08
1
3
Allen, Brandon
General Amherst
9:24.99
1
4
Bannon, Matt
Elmira
9:25.28
1
5
Javeed, Sameem
Saunders
9:27.29
1
6
Hick, Derek
Strathroy
9:40.58
1
7
McDonald, Jacob
West Elgin
9:41.60
1
8
Quosai, Peter
Centennial Colle
9:43.48
1
9
Peters, Stefan
Holy Trinity - S
9:45.73
1
10
Wishart, Cael
Stratford Centra
9:46.56
1
11
Abma, Evan
St Christopher
9:48.40
1
12
Fleming, Tristan
London Central
9:49.29
1
13
Loewen, Garrick
Assumption Colle
10:01.57
1
14
Schroeder, Nick
Forest Heights
10:07.60
1
15
Charlton, Adam
Belle River
10:17.73
1
16
Verburg, Nathan
Ursuline College
10:36.82
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kowalsky, Andrew
Vincent Massey
8:37.51
1
2
Zaghlol, Abdu
Jacob Hespeler
8:38.88
1
3
Smith, Daryl
Vincent Massey
8:41.27
1
4
Hendrikx, Aaron
North Middlesex
8:44.51
1
5
Meloche, David
Vincent Massey
8:47.88
1
6
Hall, Matt
St Christopher
8:55.46
1
7
McArthur, Taylor
Ursuline College
8:55.52
1
8
Collison, Jordan
Saugeen
9:00.33
1
9
Wilson, Mackay
Stratford Centra
9:04.38
1
10
Travaglini, Matthew
St Thomas Aquina
9:07.99
1
11
Thornton, Jason
Jacob Hespeler
9:20.38
1
12
Hartman, Pat
St Anne's - Clin
9:25.25
1
13
deBoer, Scott
Ingersoll
9:26.63
1
14
Blackport, Graham
Kitchener-Waterl
9:39.25
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Collison, Jordan
Saugeen
5:57.33
1
2
Smith, Daryl
Vincent Massey
6:01.57
1
3
Fortune, Patrick
Hon WC Kennedy
6:01.96
1
4
Piticariu, Daniel
Vincent Massey
6:07.28
1
5
Smith, Clint
Lambton Central
6:11.70
1
6
Thornton, Jason
Jacob Hespeler
6:27.84
1
7
Marsh, Jacob
AB Lucas
6:27.89
1
8
Ullman, Alexander
Bluevale CI
6:28.01
1
9
Hick, Jeremy
Strathroy
6:37.66
1
10
Lamb, Nathaniel
St Thomas Aquina
6:41.94
1
11
Krey, Matt
Vincent Massey
6:42.27
1
12
Brown, Zac
Northern - Sarni
6:48.52
1
13
Caudle, Dan
St James
6:55.52
1
14
Thompson, Alastair
St Thomas Aquina
7:21.68
1
--
Murphy, Ben
Centre Dufferin
DNF
1
--
Hartman, Pat
St Anne's - Clin
DQ
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
13.55
-0.3
1
2
Gow, Brandon
Belle River
13.83
-0.3
1
3
Green, Chris
Cameron Heights
14.47
-0.3
1
4
Long, Mitchell
Harrow
14.70
-0.3
1
5
Gray, Michael
Lambton Central
14.92
-0.3
1
6
Wu, Shawn
John F Ross
15.23
-0.3
1
7
McGregor, Ian
Centre Wellingto
15.66
-0.3
1
8
Bisschop, Jevon
East Elgin
15.87
-0.3
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gow, Brandon
Belle River
13.97
-0.1
2
2
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
14.30
+0.2
1
3
Green, Chris
Cameron Heights
14.56
+0.2
1
4
Long, Mitchell
Harrow
14.77
-0.1
2
5
Gray, Michael
Lambton Central
15.28
+0.2
1
6
McGregor, Ian
Centre Wellingto
15.49
-0.1
2
7
Bisschop, Jevon
East Elgin
15.57
+0.2
1
8
Wu, Shawn
John F Ross
15.65
+0.2
1
9
Cober, Matt
Huron Heights -
15.69
-0.1
2
10
Buckley, Steven
Huron Park
15.99
+0.2
1
11
Hogg, Connor
St Thomas Aquina
16.03
-0.1
2
12
Klaudi, Matt
Northern - Sarni
16.27
+0.2
1
13
Byers, Garrick
Ingersoll
17.45
-0.1
2
14
Jukna, Zak
Central Elgin
18.18
+0.2
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stemmler, Aaron
St David
13.96
-1.6
1
2
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
13.99
-1.6
1
3
Dailleboust, Luke
FE Madill
14.58
-1.6
1
4
Craik, Ben
Saunders
14.69
-1.6
1
5
Parisotto, Nick
Our Lady of Lour
14.88
-1.6
1
6
Potter, Will
South Huron
15.00
-1.6
1
7
Giorgi, Mike
Lambton Central
15.19
-1.6
1
8
Frizzell, Mike
St Thomas Aquina
15.19
-1.6
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
14.21
-1.9
2
2
Stemmler, Aaron
St David
14.21
-0.3
1
3
Dailleboust, Luke
FE Madill
14.66
-1.9
2
4
Craik, Ben
Saunders
14.72
-0.3
1
5
Parisotto, Nick
Our Lady of Lour
14.94
-0.3
1
7
Giorgi, Mike
Lambton Central
14.94
-0.3
1
8
Potter, Will
South Huron
14.95
-0.3
1
9
Mitchell, Michigan
Northern - Sarni
14.95
-0.3
1
6
Frizzell, Mike
St Thomas Aquina
15.10
-1.9
2
10
Turner, Garrett
Ursuline College
15.26
-0.3
1
11
Manu, Jude
St Joseph's - Wi
15.30
-1.9
2
12
Hong, Dennis
Sir John A MacDo
15.31
-1.9
2
13
Geddes, Cameron
Catholic Central
15.33
-1.9
2
14
Kreller, Austin
Bluevale CI
15.80
-1.9
2
--
Lin, Kevin
Vincent Massey
FS
-1.9
2
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
13.46
-1.1
1
2
Tesfaye, Gabe
Oakridge
14.59
-1.1
1
3
Arsenault, Calvin
St Mary's - Kitc
14.76
-1.1
1
4
Sparling, Grant
St Anne's - Clin
15.05
-1.1
1
5
Stantsos, Mark
Saunders
15.13
-1.1
1
6
Muschette, Marvin
Resurrection
15.15
-1.1
1
7
Snowdon, Mike
Academie Ste. Ce
15.59
-1.1
1
8
Goldglas, Jesse
Erin
16.07
-1.1
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Greg
Mother Teresa -
14.00
+0.8
2
2
Arsenault, Calvin
St Mary's - Kitc
14.65
-0.4
1
3
Tesfaye, Gabe
Oakridge
14.81
-0.4
1
5
Muschette, Marvin
Resurrection
14.99
-0.4
1
4
Stantsos, Mark
Saunders
15.01
+0.8
2
6
Sparling, Grant
St Anne's - Clin
15.02
+0.8
2
7
Goldglas, Jesse
Erin
15.14
+0.8
2
8
Snowdon, Mike
Academie Ste. Ce
15.24
+0.8
2
9
Landry, Kyle
Sandwich
15.26
+0.8
2
10
Hesman, Gideon
Sandwich
15.35
-0.4
1
11
Zister, Trevor
Waterloo-Oxford
15.39
-0.4
1
12
Paisley, Michael
Lambton Central
15.43
+0.8
2
13
Pfaff, Jake
Sandwich
15.48
-0.4
1
14
Withers, Ben
Northern - Sarni
15.65
-0.4
1
15
Fourie, Charl
Bluevale CI
15.73
-0.4
1
16
Dailleboust, Ben
FE Madill
16.07
+0.8
2
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
38.35
2
2
Beaudoin, Shawn
Sandwich
40.41
2
3
Gow, Brandon
Belle River
40.78
2
4
Hesman, Micah
Sandwich
41.34
2
5
Cober, Matt
Huron Heights -
41.98
2
6
Gray, Michael
Lambton Central
42.17
2
7
Unknown Athlete
Parkside CI - St
43.01
2
8
Klaudi, Matt
Northern - Sarni
43.03
2
9
Moser, Andrew
Lord Dorchester
43.23
1
10
Muehmer, Mark
Medway
43.46
1
11
Kelly, Brady
Our Lady of Lour
43.47
1
12
Mah, Jeff
John F Ross
44.61
1
13
McGregor, Ian
Centre Wellingto
45.32
1
--
Bandura, Zac
St Mary's - Kitc
DNF
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
41.08
2
2
Stemmler, Aaron
St David
41.67
2
3
Parris, Khalil
Sandwich
42.59
2
4
Mitchell, Michigan
Northern - Sarni
42.93
2
5
Craik, Ben
Saunders
43.44
2
6
Lin, Kevin
Vincent Massey
43.74
2
7
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
44.15
1
8
Janikowski, Phil
St Thomas of Vil
44.32
2
9
Potter, Will
South Huron
44.33
2
10
Mahon, Joel
St Patrick's - S
44.52
1
11
MiCall, Brian
Grand River CI
44.60
1
12
Martinello, Sam
St Mary's - Kitc
44.87
1
13
Geddes, Cameron
Catholic Central
46.12
1
14
Evans, Blake
Central Huron
46.63
1
15
Davidson, Garrett
FE Madill
48.79
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Arsenault, Calvin
St Mary's - Kitc
56.08
2
2
Umoh, Ubong
Oakridge
56.43
2
3
Sutton, Charlie
John F Ross
56.49
2
4
Huzevka, Brandon
Northern - Sarni
56.61
2
5
Sparling, Grant
St Anne's - Clin
56.87
2
6
Palmer, Wesley
Bluevale CI
57.72
2
7
Fawcett, Andy
Grey Highlands
58.53
2
8
Miethig, Ben
Bluevale CI
58.68
2
9
Harris, Tayler
Saunders
59.07
1
10
Smith, Clint
Lambton Central
1:00.28
1
11
Dusen, Jamell Van
St Joseph's - Wi
1:00.31
1
12
Bokhout, Colin
Central Huron
1:01.10
1
13
Landry, Kyle
Sandwich
1:01.16
1
14
Dailleboust, Ben
FE Madill
1:01.60
1
15
Mastronardi, Scott
United Mennonite
1:01.91
1
16
Hesman, Gideon
Sandwich
1:02.59
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brown
,
Gauthier
,
McBride
,
Jones
WF Herman
43.70
2
2
Beaudoin
,
Hesman
,
Jerald
,
Nelson
Sandwich
44.61
2
3
Packer
,
Handy
,
Bramwell
,
Klaudi
Northern - Sarni
45.00
2
4
Sanchez, Jacobanc,
Smith, Ubah
Holy Names - Win
45.03
2
5
Bowman
,
Murphy
,
Nguyen-B
,
Salazar
Grand River CI
45.70
2
6
Taveirne
,
Taveirne
,
Orton
,
Garant
Essex
45.72
1
7
Keller
,
Radcliff
,
Chambers
,
Sprout
Resurrection
45.84
2
8
Bhagra
,
Richards
,
DiCarlo
,
Leyte-Ja
Centennial Colle
46.04
2
9
Squires
,
Lucan
,
Kellogg
,
Morgan
Parkside CI - St
46.06
2
10
Relay Team
Medway
46.13
1
11
Hogg
,
Papineau
,
Priebe
,
King
St Thomas Aquina
46.38
1
12
Relay Team
Huron Park
46.52
1
13
Walls
,
Yusef
,
Miller
,
Birdsell
North Park - Bra
47.32
1
14
Clark
,
Kelly
,
Raab
,
Remigo
Our Lady of Lour
47.36
1
15
D'Hollan
,
Osborne
,
Neema
,
Vanin
Catholic Central
47.46
1
--
Mater
,
Campbell
,
Langs
,
Blonsky
Lambton Central
DNF
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Piaseczn
,
Bell
,
Dale
,
Hong
Sir John A MacDo
46.85
1
2
Olivito
,
Rabanes
,
Hefferna
,
Janikows
St Thomas of Vil
46.94
2
3
Masterto
,
Schneide
,
Warren
,
Dennis
Resurrection
47.20
2
4
Ottema
,
Gorgi
,
Finoro
,
Parisott
Our Lady of Lour
47.32
2
5
Hertzog
,
Montero
,
Ubah
,
Shaya
Holy Names - Win
47.44
2
6
Gillespi
,
Poirier
,
Williams
,
Cherniak
London Central
47.53
1
7
Smith
,
Fortier
,
Kirkby
,
Daillebo
FE Madill
47.54
2
8
McNevin
,
Parris
,
Zawyruch
,
Fleming
Sandwich
47.56
2
9
Henry
,
Noronha
,
Almada
,
Sherwood
Cameron Heights
47.78
2
10
Percy
,
Lane
,
Brown
,
Zottl
Northern - Sarni
47.98
2
11
Martinel
,
Flanagan
,
Reckl
,
Barrett
St Mary's - Kitc
48.17
1
12
Lethbrid
,
Simpson
,
Craik
,
Young
Saunders
48.41
1
13
Chiriac
,
Gardner
,
Lin
,
Kanchana
Vincent Massey
48.53
1
14
Cimetta, Michaela,
Jeong, Kee
St Christopher
48.68
1
15
Relay Team
Medway
49.26
1
16
Tilden, Mikeizze,
DeCicco, Shelley
St Thomas Aquina
49.49
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Amir
,
Bessey
,
Hesman
,
MacLeod
Sandwich
43.10
2
2
Woodhous
,
Smith
,
Cober
,
Guerra
Huron Heights -
43.31
2
3
Charteri
,
Wattie
,
Young
,
Annett
Northern - Sarni
43.41
2
4
Colquhou
,
Gauthier
,
Johnson
,
Lumley
WF Herman
43.61
2
5
Pellett
,
Ballagh
,
Smith
,
Daillebo
FE Madill
43.86
2
6
Burke
,
Arnoldi
,
Gray
,
Petri
Galt CVI
44.66
1
7
Lue
,
Strybos
,
Nelson
,
Golub
St Christopher
44.94
2
8
Granja
,
Bogorin
,
Staeger
,
Nicholso
St Thomas Aquina
45.17
1
9
Bednarik
,
Smyth
,
Hay
,
Bishop
Chatham-Kent
45.30
1
10
Purdy
,
Strazzel
,
Thoren
,
Stewart
Strathroy
45.38
1
11
Fawcett
,
Goudy
,
Rapke
,
Cunningt
Grey Highlands
45.65
1
12
Huzevka
,
McPhail
,
Paisley
,
Butler
Lambton Central
45.72
1
--
Posliff
,
Slegers
,
Runnalls
,
McAliste
Holy Cross - Str
DQ
2
--
Daniel
,
Ferracci
,
Robinson
,
Villabos
Assumption - Bra
DQ
2
--
Wood
,
Thammavo
,
Rebry
,
Barry
Valley Heights
DQ
1
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Colquhou
,
Johnson
,
McBride
,
Savic
WF Herman
3:19.22
2
2
Annett
,
Sawatzky
,
Young
,
Huzevka
Northern - Sarni
3:27.05
2
3
Beaudoin
,
Bessey
,
Hesman
,
MacLeod
Sandwich
3:30.82
2
4
Granja
,
Bogorin
,
Staeger
,
Nicholso
St Thomas Aquina
3:31.36
2
5
Ullman
,
Yeung
,
Miethig
,
Palmer
Bluevale CI
3:31.43
2
6
Vanin
,
McKee
,
Rombough
,
LaMarra
Catholic Central
3:31.58
2
7
Relay Team
St Joseph's - St
3:32.58
1
8
Boven
,
Sparling
,
Kadlecik
,
Hartman
St Anne's - Clin
3:33.68
2
9
Goudy
,
Rapke
,
Cunningt
,
Fawcett
Grey Highlands
3:35.85
1
10
Paisley
,
Leckie
,
Huzevka
,
Smith
Lambton Central
3:36.30
1
11
Golub
,
Nelson
,
Strybos
,
McDonald
St Christopher
3:36.42
2
12
Ajayi
,
Ellijah
,
Krey
,
Meloche
Vincent Massey
3:38.35
1
13
Paljola
,
Anderson
,
Anderson
,
O'Donnel
Forest Heights
3:40.77
1
14
Harris
,
Malik
,
Simpson
,
Laing
Saunders
3:41.36
1
--
Baxter
,
Getachew
,
Simon
,
Arsenaul
St Mary's - Kitc
DQ
1
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mallough, Zach
Mother Teresa -
16.55m
(54'3.5)
1
2
Dame, Josh
Essex
15.76m
(51'8.25)
1
3
Boersma, Brett
Northern - Sarni
15.45m
(50'8.25)
1
4
Wortley, Corey
Vincent Massey
15.19m
(49'10)
1
5
Heming, Garrett
Montcalm
15.12m
(49'7.25)
1
6
Williams, Jake
Northern - Sarni
14.57m
(47'9.5)
1
7
Lanteigne, Austin
St Patrick's - S
14.49m
(47'6.25)
1
8
Dobbin, Matt
Stratford Northw
13.78m
(45'2.5)
1
9
Nguyen, Charles
St Joseph's - St
13.68m
(44'10.5)
1
10
Kreitzer, Taylor
Belle River
13.30m
(43'7.5)
1
11
Weppler, Braeden
West Hill - Owen
13.29m
(43'7)
1
12
Wheatley, Mark
London South
13.25m
(43'5.5)
1
13
Hazlett, Lance
Cameron Heights
12.42m
(40'8.75)
1
14
Marston, Grevon
Bluevale CI
12.04m
(39'6)
1
--
Francis, Jake
Resurrection
FOUL
(--)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Collins, Mike
Belle River
13.97m
(45'10)
1
2
Shepley, Josh
Belle River
13.66m
(44'9.75)
1
3
Vandeven, Josh
Strathroy
13.52m
(44'4.25)
1
4
Cambridge, Chris
Sir Frederick Ba
13.51m
(44'3.75)
1
5
VanDijk, Mat
Essex
12.94m
(42'5.25)
1
6
MacSorley, Mac
St Michael Cath
12.80m
(41'11.75)
1
7
Lencz, Matt
North Middlesex
12.74m
(41'9.5)
1
8
Kirshner, Alex
West Elgin
12.46m
(40'10.5)
1
9
Palmer, Liam
Walkerville
12.13m
(39'9.5)
1
10
Burns, James
Bluevale CI
11.93m
(39'1.5)
1
11
Palmer, Lucas
Walkerville
11.92m
(39'1.25)
1
12
Winchester, Tyler
Erin
11.74m
(38'6)
1
13
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
11.48m
(37'7.75)
1
14
Jones, Jakoby
St Anne - Windso
10.90m
(35'9)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Young, Jordan
Vincent Massey
16.77m
(55'0)
1
2
Girard, Darnell
WF Herman
16.32m
(53'6.5)
1
3
Gray, Jackson
Sarnia
16.05m
(52'7.75)
1
4
Bowman, Kevin
Saugeen
15.45m
(50'8.25)
1
5
Gauthier, Jordon
WF Herman
15.29m
(50'1.75)
1
6
Welch, Alexander
John Diefenbaker
15.24m
(50'0)
1
7
DaSilva, Josh
Holy Names - Win
14.13m
(46'4.25)
1
8
Campbell, Drew
Glenview Park
13.56m
(44'5.75)
1
9
Pilon, Seb
Saugeen
13.42m
(44'0.25)
1
10
Paulley, Jeff
Sarnia
13.20m
(43'3.5)
1
11
Smith, Tyler
FE Madill
12.87m
(42'2.5)
1
12
Dinich, Aaron
St Thomas Aquina
12.72m
(41'8.75)
1
13
Kulich, Coy
Goderich
12.54m
(41'1.5)
1
14
Dyck, Michael
East Elgin
12.28m
(40'3.25)
1
15
Rumble, Scott
Woodstock
11.98m
(39'3.5)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dame, Josh
Essex
54.26m
(178'0)
1
2
Nguyen, Charles
St Joseph's - St
49.91m
(163'8.75)
1
3
Godwin, Thomas
Saugeen
48.74m
(159'10.75)
1
4
Medel, Daniel
Riverside
48.02m
(157'6.5)
1
5
Dunlop, Jayce
Saugeen
47.97m
(157'4.5)
1
6
Rocca, Michael
St Christopher
46.73m
(153'3.75)
1
7
Heming, Garrett
Montcalm
45.79m
(150'2.75)
1
8
Kreitzer, Taylor
Belle River
44.43m
(145'9)
1
9
Freer, Lance
Strathroy
42.93m
(140'10)
1
10
Wheatley, Mark
London South
42.84m
(140'6.5)
1
11
Sayles, Ben
North Park - Bra
42.55m
(139'7)
1
12
Spanic, Anthony
General Amherst
41.67m
(136'8.5)
1
13
Scott, Andrew
Walkerton Distri
40.64m
(133'4)
1
14
Noll, Carter
Lambton Central
40.33m
(132'3.75)
1
15
Smart, Bronson
Holy Cross - Str
40.19m
(131'10.25)
1
16
Marston, Grevon
Bluevale CI
35.94m
(117'10.75)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vandeven, Josh
Strathroy
42.89m
(140'8.5)
1
2
Fitzmorris, Mitchell
Ingersoll
36.66m
(120'3.25)
1
3
Innes, JJ
John McGregor
36.51m
(119'9.25)
1
4
Strong, Montana
Belle River
35.75m
(117'3.25)
1
5
McConnel, Mitch
Medway
35.43m
(116'2.75)
1
6
Burns, James
Bluevale CI
34.12m
(111'11.25)
1
7
Shepley, Josh
Belle River
33.30m
(109'3)
1
8
Benko, Noah
Hon WC Kennedy
32.78m
(107'6.5)
1
9
Winchester, Tyler
Erin
32.05m
(105'1.75)
1
10
Zottl, Nick
Northern - Sarni
31.90m
(104'7.75)
1
11
Robertson, Colin
Georgian Bay
31.41m
(103'0.5)
1
12
Sauer, Zachary
Southwood
31.21m
(102'4.5)
1
13
LeClair, Kellen
FJ Brennan
31.10m
(102'0.25)
1
14
Bruin, Hudson
Delhi
28.98m
(95'0.75)
1
15
Alexander, Luke
South Huron
28.10m
(92'2.25)
1
16
Bos, Aaron
Goderich
25.60m
(83'11.75)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Young, Jordan
Vincent Massey
56.70m
(186'0.25)
1
2
Pilar, Alex
Saugeen
50.09m
(164'4)
1
3
Gray, Jackson
Sarnia
48.07m
(157'8.5)
1
4
Bowman, Kevin
Saugeen
46.60m
(152'10.5)
1
5
Gauthier, Jordon
WF Herman
45.14m
(148'1)
1
6
Pilon, Seb
Saugeen
43.00m
(141'0.75)
1
7
Kulich, Coy
Goderich
41.54m
(136'3.25)
1
8
Bartoszewicz, Rob
Our Lady of Lour
38.06m
(124'10.25)
1
9
Stymest, Justin
Northern - Sarni
37.92m
(124'4.75)
1
10
Hedges, Brett
General Amherst
36.46m
(119'7.25)
1
11
Enerio, Tyrone
Our Lady of Lour
36.23m
(118'10.25)
1
12
Rumble, Scott
Woodstock
34.88m
(114'5)
1
13
Remeloso-Talbot, Tracey
Catholic Central
33.97m
(111'5.25)
1
14
Grass, Jeff
Saunders
33.08m
(108'6.25)
1
15
Dyck, Michael
East Elgin
31.17m
(102'3)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Jake
Northern - Sarni
54.16m
(177'8.25)
1
2
Kreitzer, Taylor
Belle River
54.01m
(177'2.25)
1
3
Hackney, Aaron
Sandwich
53.22m
(174'7.25)
1
4
Chan, Richard
Sandwich
53.10m
(174'2.5)
1
5
Godwin, Thomas
Saugeen
51.75m
(169'9.25)
1
6
Lanteigne, Austin
St Patrick's - S
51.48m
(168'10.75)
1
7
Anderson, Nolan
Mother Teresa -
50.09m
(164'4)
1
8
Kuik, Mitch
FE Madill
50.02m
(164'1.25)
1
9
Handy, Eliot
Northern - Sarni
44.76m
(146'10)
1
10
Green, Mitch
Assumption - Bra
44.71m
(146'8)
1
11
Kinsey, Kyle
Erin
43.43m
(142'5.75)
1
12
MacMillan, Russell
Saugeen
42.68m
(140'0.25)
1
13
Kabutangana, Wilson
Sir Frederick Ba
40.03m
(131'3.75)
1
14
Wuytenberg, Cody
Holy Cross - Str
39.24m
(128'8.75)
1
15
Gilbert, Brian
Waterford
38.65m
(126'9.5)
1
16
Ward, Riley
Central Huron
35.32m
(115'10.5)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shepley, Josh
Belle River
54.01m
(177'2.25)
1
2
Jordan, Cole
Oakridge
49.45m
(162'2.75)
1
3
Collins, Mike
Belle River
46.29m
(151'10.25)
1
4
Smith, Ryan
Vincent Massey
45.52m
(149'4)
1
5
Thelwell, D'Sean
Regina Mundi
44.68m
(146'7)
1
6
LeClair, Kellen
FJ Brennan
43.76m
(143'6.75)
1
7
Chesney, Will
Huron Park
43.44m
(142'6)
1
8
Hennin, Jacob
Vincent Massey
39.81m
(130'7.25)
1
9
Redka, Evan
Glenview Park
39.43m
(129'4.25)
1
10
Waller, Adam
St Clair
38.87m
(127'6.25)
1
11
Duddy, Mike
St Michael Cath
37.29m
(122'4)
1
12
Finoro, Shayne
Our Lady of Lour
36.11m
(118'5.5)
1
13
Tovey, Andrew
Kincardine
34.47m
(113'1)
1
14
Coates, Matt
Galt CVI
33.68m
(110'5.75)
1
15
Crewson, Caleb
Our Lady of Lour
31.34m
(102'9.75)
1
16
Read, Zach
West Elgin
30.67m
(100'7.25)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Withers, Tyler
Northern - Sarni
57.00m
(187'0)
1
2
Rumble, Scott
Woodstock
55.21m
(181'1.5)
1
3
Mascaro, Evan
FJ Brennan
54.01m
(177'2.25)
1
4
Paisley, Michael
Lambton Central
51.60m
(169'3.5)
1
5
Graver, Nick
Stratford Northw
49.98m
(163'11.5)
1
6
Kulich, Coy
Goderich
49.92m
(163'9.25)
1
7
Patterson, Tyler
Medway
49.00m
(160'9)
1
8
Hackney, Christian
Sandwich
48.49m
(159'1)
1
9
Palmer, Wesley
Bluevale CI
48.13m
(157'10.75)
1
10
Bartoszewicz, Rob
Our Lady of Lour
47.34m
(155'3.75)
1
11
Mota, Jason
FJ Brennan
46.79m
(153'6)
1
12
Jordan, Brandon
Oakridge
46.29m
(151'10.25)
1
13
West, Mat
Walkerton Distri
44.11m
(144'8.5)
1
14
Kreitzer, Brad
Belle River
44.05m
(144'6.25)
1
15
Kok, Matthew
Our Lady of Lour
40.46m
(132'8.75)
1
--
Mitchell, Bryan
Paris
FOUL
(--)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Campbell, Scott
Lambton Central
1.90m
(6'2.75)
1
2
Callaghan, Sean
Strathroy
1.81m
(5'11.25)
1
3
Storey, Tyler
WF Herman
1.81m
(5'11.25)
1
4
Nightingale, David
Woodland Christi
1.78m
(5'10)
1
5
Williams, Jake
Northern - Sarni
1.78m
(5'10)
1
10
Eaton, Quinton
Listowel
1.70m
(5'6.75)
1
10
Muehmer, Mark
Medway
1.70m
(5'6.75)
1
10
Beaudoin, Shawn
Sandwich
1.70m
(5'6.75)
1
10
Calder, Keegan
Waterloo CI
1.70m
(5'6.75)
1
14
Petrie, Robin
St Benedict - Ca
1.70m
(5'6.75)
1
6
Hodgins-Depont, Conner
St Joseph's - St
1.70m
(5'6.75)
1
6
Spain, Jordan
Delhi
1.70m
(5'6.75)
1
8
Boles, Mark
Catholic Central
1.70m
(5'6.75)
1
8
Moore, Jordan
Elmira
1.70m
(5'6.75)
1
15
Kah, Demetrius
WF Herman
1.65m
(5'4.75)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Knelsen, Rick
Valley Heights
1.77m
(5'9.5)
1
2
Neumann, Steve
Kingsville
1.71m
(5'7.25)
1
3
Way, Trevor
Vincent Massey
1.71m
(5'7.25)
1
4
Cok, Braden
Sir John A MacDo
1.68m
(5'6)
1
5
Pham, Terry
Guelph
1.68m
(5'6)
1
6
deVroomen, Tom
Strathroy
1.68m
(5'6)
1
6
Heslop, Connor
Northern - Sarni
1.68m
(5'6)
1
8
Brus, Shaun
London Christian
1.68m
(5'6)
1
9
MacDougal, Jermaine
Sir John A MacDo
1.68m
(5'6)
1
10
Wood, Mike
Grey Highlands
1.65m
(5'4.75)
1
11
Ruzic, Alek
London Central
1.60m
(5'2.75)
1
11
Wagler, Derek
Stratford Northw
1.60m
(5'2.75)
1
13
Fleming, Quinn
Sandwich
1.60m
(5'2.75)
1
14
Mahon, Joel
St Patrick's - S
1.60m
(5'2.75)
1
15
Kee, Doug
St Christopher
1.55m
(5'1)
1
15
Goad, Scott
Mother Teresa -
1.55m
(5'1)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilhelm, Branden
Woodstock
2.19m
(7'2)
1
2
Lucier, Mike
North Lambton
1.92m
(6'3.5)
1
3
West, Mat
Walkerton Distri
1.89m
(6'2.25)
1
4
Bastinduka, Mustafa
Waterloo CI
1.86m
(6'1)
1
5
Withers, Ben
Northern - Sarni
1.86m
(6'1)
1
6
Xu, Kevin
Sandwich
1.86m
(6'1)
1
13
Dyck, Tim
Kingsville
1.83m
(6'0)
1
7
Harvey, Jordan
St Joseph's - St
1.83m
(6'0)
1
7
Stantsos, Mark
Saunders
1.83m
(6'0)
1
9
VanDyk, Erik
Strathroy
1.83m
(6'0)
1
9
Armour, Jeremy
College Avenue
1.83m
(6'0)
1
9
Agada, Emeka
Elmira
1.83m
(6'0)
1
9
Knelsen, Jay
Valley Heights
1.83m
(6'0)
1
14
Smith-White, CJ
St Clair
1.78m
(5'10)
1
--
Streutker, Mackenzie
Woodland Christi
NH
(--)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
6.59m
(21'7.25)
+1.4
1
2
Lanteigne, Austin
St Patrick's - S
6.45m w
(21'1.75)
+3.7
1
3
Richards, Danny
Centennial Colle
6.33m
(20'9)
+1.3
1
4
Crumb, Austin
Harrow
6.30m w
(20'8)
+2.5
1
5
Black, Colin
Sacred Heart - W
6.29m w
(20'7.5)
+2.4
1
6
Ascot, Mike
WF Herman
6.25m w
(20'6)
+2.7
1
7
Hodgins-Depont, Conner
St Joseph's - St
6.18m
(20'3.25)
+1.8
1
8
Kanu, Salah
Eastwood CI
6.08m
(19'11.25)
+0.8
1
9
Jeffery, Lukas
Lambton Central
5.96m w
(19'6.5)
+2.5
1
10
Long, Mitchell
Harrow
5.79m
(18'11.75)
+1.6
1
11
Jones, Khalil
WF Herman
5.78m w
(18'11.5)
+3.2
1
12
Meginnis, Brandon
St Joseph's - St
5.67m
(18'7)
+1.0
1
13
Unknown Athlete
Parkside CI - St
5.56m
(18'2.75)
+1.8
1
14
Petrie, Robin
St Benedict - Ca
5.54m
(18'2)
+0.9
1
15
Chhorn, Jormnap
Montcalm
5.46m w
(17'10.75)
+2.8
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gardner, Destin
Vincent Massey
5.96m
(19'6.5)
+0.4
1
2
Taveirne, Mitchell
Essex
5.95m
(19'6.25)
+0.9
1
3
Noronha, Jalen
Cameron Heights
5.92m
(19'5)
+2.0
1
4
Taveirne, Jacob
Essex
5.90m w
(19'4.25)
+3.0
1
5
Woodfull, Brendan
St Anne - Windso
5.87m w
(19'3)
+2.3
1
6
Dailleboust, Luke
FE Madill
5.86m
(19'2.5)
+1.3
1
7
Janikowski, Phil
St Thomas of Vil
5.73m w
(18'9.5)
+3.6
1
8
Flanagan, Riley
St Mary's - Kitc
5.70m w
(18'8.25)
+2.6
1
8
Zamin, Andrew
St James
5.70m
(18'8.25)
-0.3
1
10
Kreller, Austin
Bluevale CI
5.63m
(18'5.5)
+1.3
1
11
Brus, Shaun
London Christian
5.59m
(18'4)
nwi
1
11
Dennis, Kyle Patrick
Resurrection
5.59m w
(18'4)
+2.1
1
13
Smith, Tyrell
FE Madill
5.58m w
(18'3.5)
+2.8
1
14
Goad, Scott
Mother Teresa -
5.39m w
(17'8)
+2.1
1
15
deVroomen, Tom
Strathroy
5.24m
(17'2.25)
+0.5
1
16
McMaster, Nick
Belle River
5.17m
(16'11.5)
-0.2
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stewart, Taylor
Regina Mundi
7.50m
(24'7.25)
+0.0
1
2
Wilhelm, Branden
Woodstock
7.00m
(22'11.5)
+1.0
1
3
McDonald, Eric
St Christopher
6.89m w
(22'7.25)
+2.5
1
4
Bednarik, Tom
Chatham-Kent
6.66m w
(21'10)
+2.4
1
5
Potter, Brandon
Medway
6.50m w
(21'3.75)
+2.7
1
6
Giroux, Cory
Elmira
6.30m w
(20'8)
+2.3
1
7
Diehl, Jamie
Stratford Northw
6.21m w
(20'4.25)
+2.6
1
8
Shea, Scott
Elmira
6.18m
(20'3.25)
-1.2
1
9
VanDipten, Pieter
Orangeville
6.15m w
(20'2)
+2.3
1
10
Slegers, Mike
Holy Cross - Str
6.11m
(20'0.5)
+1.7
1
11
Lue, Greg
St Christopher
6.06m
(19'10.5)
-0.2
1
12
Veenstra, Richard
Vincent Massey
6.03m
(19'9.25)
+0.6
1
13
Williams, Brandon
St Mary's - Kitc
5.98m w
(19'7.25)
+2.1
1
14
Withers, Ben
Northern - Sarni
5.77m
(18'11)
-1.9
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ascot, Mike
WF Herman
13.70m
(44'11.25)
+1.9
1
2
O'Donnell, Mitch
Forest Heights
13.22m
(43'4.25)
+0.3
1
3
Gauthier, Jaydon
WF Herman
13.09m
(42'11.25)
+0.8
1
4
Smith, Damion Lacroix
Holy Names - Win
12.67m
(41'6.75)
+0.7
1
5
Riosa, Steven
London Christian
12.60m
(41'4)
+0.7
1
6
Wells, Ryan
Huron Park
12.59m
(41'3.5)
-0.4
1
7
Barvinek, Casey
Jacob Hespeler
12.48m
(40'11.25)
+1.6
1
8
Green, Chris
Cameron Heights
12.38m w
(40'7.25)
+2.7
1
9
Jeffery, Lukas
Lambton Central
12.27m
(40'3)
+0.8
1
10
Buckley, Steven
Huron Park
12.22m
(40'1)
+0.1
1
11
Crean, Riley
Westside Seconda
12.00m
(39'4.25)
+2.0
1
12
Bisschop, Jevon
East Elgin
11.84m
(38'10)
+0.9
1
13
Blonsky, Derek
Lambton Central
11.68m w
(38'3.75)
+4.0
1
14
Dierickse, Evan
Essex
11.27m
(36'11.5)
-0.3
1
--
McCarroll, Ethan
St Michael Cath
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cok, Braden
Sir John A MacDo
12.86m
(42'2.25)
+0.4
1
2
Kreller, Austin
Bluevale CI
12.77m
(41'10.75)
+1.8
1
3
Smith, Tyrell
FE Madill
12.43m
(40'9.25)
+1.3
1
4
Taveirne, Mitchell
Essex
12.27m
(40'3)
+2.0
1
5
Dailleboust, Luke
FE Madill
12.22m
(40'1)
+0.0
1
6
Brus, Shaun
London Christian
11.80m
(38'8.5)
+1.4
1
7
Goad, Scott
Mother Teresa -
11.78m
(38'7.75)
+1.6
1
8
Bye, Andrew
Grand River CI
11.73m
(38'5.75)
-0.1
1
9
Taveirne, Jacob
Essex
11.59m
(38'0.25)
+0.0
1
10
Montigny, Nicholas
L’Essor
11.35m
(37'2.75)
+0.3
1
11
McMaster, Nick
Belle River
11.06m
(36'3.25)
+0.9
1
12
Flanagan, Riley
St Mary's - Kitc
11.01m
(36'1.25)
+0.1
1
13
Laird, Devon
Northern - Sarni
10.94m
(35'10.5)
+0.0
1
14
Fleming, Quinn
Sandwich
10.70m
(35'1.25)
+0.6
1
--
Zamin, Andrew
St James
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Muschette, Marvin
Resurrection
13.90m
(45'7)
+1.1
1
2
Potter, Brandon
Medway
13.87m
(45'6)
+0.5
1
3
Bednarik, Tom
Chatham-Kent
13.31m
(43'8)
+0.7
1
4
Pellett, Cole
FE Madill
13.15m
(43'1.5)
nwi
1
5
Veenstra, Richard
Vincent Massey
13.11m w
(43'0)
+2.5
1
6
VanDipten, Pieter
Orangeville
13.11m
(43'0)
+1.6
1
7
Wood, Justin
Valley Heights
12.79m w
(41'11.5)
+2.9
1
8
Blackmore, Jordan
WF Herman
12.75m
(41'9.75)
+1.0
1
9
Withers, Tyler
Northern - Sarni
12.74m w
(41'9.5)
+2.5
1
10
Roth, Mitchell
Waterloo CI
12.66m w
(41'6.25)
+2.8
1
11
Ballagh, Michael
FE Madill
12.46m
(40'10.5)
+1.9
1
12
Gauthier, Jordon
WF Herman
12.17m w
(39'11)
+3.1
1
13
Crough, Austin
St Anne - Windso
12.12m
(39'9)
+0.5
1
14
Armour, Jeremy
College Avenue
11.92m w
(39'1.25)
+2.3
1
15
Jenkins, Andrew
Central Elgin
11.89m w
(39'0)
+2.4
1
16
Stuck, Adam
West Hill - Owen
11.18m w
(36'8)
+2.6
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoediono, Nik
Sir John A MacDo
4.20m
(13'9.25)
1
2
Larsson, Emil
Sir John A MacDo
3.50m
(11'5.75)
1
3
Hartley, Matt
Saunders
3.50m
(11'5.75)
1
4
Hesman, Micah
Sandwich
3.40m
(11'1.75)
1
5
Kuiack, Brad
Oakridge
3.30m
(10'9.75)
1
6
Burroughs, Beau
Delhi
3.30m
(10'9.75)
1
7
Meyer, Jay
St Anne - Windso
2.95m
(9'8)
1
8
Masse, Kaelan
Sandwich
2.95m
(9'8)
1
10
Ferguson, Sam
Sir Frederick Ba
2.80m
(9'2)
1
9
Xu, Harvey
Sir John A MacDo
2.80m
(9'2)
1
--
Lavdas, Mike
Sir Frederick Ba
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Choja, Brian
Oakridge
3.20m
(10'5.75)
1
2
Marlow, Ashton
Oakridge
2.90m
(9'6)
1
3
Abbruzzese, Corey
Kingsville
2.80m
(9'2)
1
4
Young, Connor
Saunders
2.70m
(8'10.25)
1
5
Mendez, Trevon
Resurrection
2.55m
(8'4.25)
1
6
Hamilton, Ty
Delhi
2.55m
(8'4.25)
1
7
Mundt, Brian
Sir John A MacDo
2.55m
(8'4.25)
1
8
Rey, Lyndon
Brantford Colleg
2.55m
(8'4.25)
1
10
Cok, Braden
Sir John A MacDo
2.40m
(7'10.25)
1
9
Cooper, Mke
Kingsville
2.40m
(7'10.25)
1
11
Bos, Aaron
Goderich
2.20m
(7'2.5)
1
12
Rossyan, Michael
Sandwich
2.00m
(6'6.5)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pfaff, Jake
Sandwich
4.70m
(15'5)
1
2
Hoediono, Alex
Sir John A MacDo
4.60m
(15'1)
1
3
Worndl, Paul
St Mary's - Kitc
4.30m
(14'1.25)
1
4
Larsson, Ruben
Sir John A MacDo
4.00m
(13'1.25)
1
5
Harwood, Dane
Chatham-Kent
3.70m
(12'1.5)
1
6
Hooker, Cameron
Saunders
3.70m
(12'1.5)
1
6
Connell, Harrison
Oakridge
3.70m
(12'1.5)
1
8
Willoughby, Morley
Oakridge
3.70m
(12'1.5)
1
9
Lecours, Michael
Sandwich
3.55m
(11'7.75)
1
9
Schroeder, Clayton
United Mennonite
3.55m
(11'7.75)
1
11
Steubing, James
Sir John A MacDo
3.40m
(11'1.75)
1
12
Durst, Tyler
Goderich
3.05m
(10'0)
1
12
Mouck, Wheaton
United Mennonite
3.05m
(10'0)
1
14
Keller, Andrew
Resurrection
3.05m
(10'0)
1
--
Waugh, Chris
Saunders
NH
(--)
1
--
Crough, Austin
St Anne - Windso
NH
(--)
1
Mens 1500m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
VanHeteren, Ian
Strathroy
4:45.78
1
Womens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Leah
Rockway Mennonit
15.59
-1.9
1
2
Crevier, Sylvia
St Patrick's - S
16.73
-1.9
1
3
McLachlan, Virginia
Assumption Colle
16.94
-1.9
1
4
Worner, Lena
Listowel
19.12
-1.9
1
5
Laker, Terri-Lynn
Alexander MacKen
20.23
-1.9
1
6
Passador, Katrina
Assumption Colle
21.15
-1.9
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, McKenzie
Sir Wilfrid Laur
12.64
-0.6
1
2
Omahen, Emily
St Anne - Windso
12.89
-0.6
1
3
Carrique, Jenny
Grand River CI
12.95
-0.6
1
4
Costa, Sara
St Thomas Aquina
13.01
-0.6
1
5
Hutt, Bailey
North Lambton
13.03
-0.6
1
6
VanBommel, Laura
St Joseph's - St
13.08
-0.6
1
7
Reardon, Hannah
Holy Trinity - S
13.19
-0.6
1
8
Horvath, Carley
Ursuline College
13.27
-0.6
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Johnson, McKenzie
Sir Wilfrid Laur
12.88
-2.3
2
3
Omahen, Emily
St Anne - Windso
13.00
-2.3
2
2
Costa, Sara
St Thomas Aquina
13.13
-2.0
1
4
Hutt, Bailey
North Lambton
13.16
-2.0
1
5
VanBommel, Laura
St Joseph's - St
13.23
-2.3
2
6
Carrique, Jenny
Grand River CI
13.31
-2.0
1
7
Reardon, Hannah
Holy Trinity - S
13.32
-2.0
1
8
Horvath, Carley
Ursuline College
13.53
-2.0
1
9
Laureano, Janessa
St Patrick's - S
13.59
-2.0
1
10
Campbell, Taylor
Glendale - Tills
13.62
-2.3
2
11
MacLean, Anisha
Chatham-Kent
13.73
-2.3
2
12
Smith, Kelsey
St Anne's - Clin
13.76
-2.3
2
13
Cooke, Kayla
Brantford Colleg
13.76
-2.0
1
14
Wright, Elisa
Harrow
13.79
-2.3
2
15
Sandrock, Emma
Resurrection
13.80
-2.3
2
16
Holder, Danielle
Brantford Colleg
13.82
-2.0
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sauer, Tegan
Forest Heights
12.77
-0.8
1
2
O'Donnell, Amy
Catholic Central
12.82
-0.8
1
3
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
13.00
-0.8
1
4
Brosseau, Samantha
Catholic Central
13.00
-0.8
1
5
Paiva, Niki
Resurrection
13.09
-0.8
1
6
Johnson, Tanisha
St Mary's - Kitc
13.10
-0.8
1
7
Willock, Courtney
St James
13.24
-0.8
1
8
Perez, Valentina
Catholic Central
13.35
-0.8
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Sauer, Tegan
Forest Heights
13.08
-2.0
1
3
Brosseau, Samantha
Catholic Central
13.25
-2.0
1
2
O'Donnell, Amy
Catholic Central
13.28
-1.8
2
5
Paiva, Niki
Resurrection
13.31
-2.0
1
4
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
13.34
-1.8
2
7
Willock, Courtney
St James
13.38
-2.0
1
8
Johnson, Tanisha
St Mary's - Kitc
13.38
-2.0
1
9
Dalley, Madison
Belle River
13.44
-2.0
1
6
Perez, Valentina
Catholic Central
13.49
-1.8
2
10
Dailey, Madeline
Pauline Johnson
13.57
-1.8
2
11
Eyndhoven, Sara
Ingersoll
13.62
-1.8
2
12
Lerikos, Dimitra
Saunders
13.70
-1.8
2
13
Pantic, Tina
WF Herman
13.72
-1.8
2
14
Suski, Kasia
Catholic Central
13.80
-1.8
2
15
Herman, Madison
St Joseph's - Wi
13.89
-2.0
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Kayla
FE Madill
12.67
-1.8
1
2
Cornwall, Karry-Ann
John F Ross
12.68
-1.8
1
3
Semplonius, Tia
St Benedict - Ca
12.70
-1.8
1
4
Jespersen, Lauren
London Central
12.80
-1.8
1
5
Wilson, Amy
North Lambton
13.02
-1.8
1
6
Malcolm, Tonya
Bluevale CI
13.03
-1.8
1
7
Barbon, Jennifer
Mother Teresa -
13.06
-1.8
1
8
Haffner, Tori
Catholic Central
13.22
-1.8
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Semplonius, Tia
St Benedict - Ca
12.76
-0.7
1
3
Cornwall, Karry-Ann
John F Ross
12.81
-0.7
1
5
Wilson, Amy
North Lambton
12.83
-0.7
1
7
Malcolm, Tonya
Bluevale CI
12.95
-0.7
1
2
Smith, Kayla
FE Madill
13.05
-3.9
2
4
Jespersen, Lauren
London Central
13.06
-3.9
2
6
Barbon, Jennifer
Mother Teresa -
13.24
-3.9
2
8
Haffner, Tori
Catholic Central
13.31
-0.7
1
9
Muma, Rachel
Central Elgin
13.33
-3.9
2
10
Deschamps, Raegan
Sandwich
13.37
-0.7
1
11
Wedderburn, Saleena
Assumption - Bra
13.50
-0.7
1
12
McMahon, kristen
Belle River
13.68
-3.9
2
13
Jones, Tichina
Riverside
13.71
-3.9
2
14
Pillon, Brittany
St Thomas of Vil
13.81
-0.7
1
15
Ross, Kim
St Clair
13.93
-3.9
2
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Omahen, Emily
St Anne - Windso
25.86
+1.0
1
2
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
26.16
+1.0
1
3
Costa, Sara
St Thomas Aquina
26.28
+1.0
1
4
Kurtimah, Marissa
Guelph
26.50
+1.0
1
5
Johnson, McKenzie
Sir Wilfrid Laur
26.60
+1.0
1
6
Reardon, Hannah
Holy Trinity - S
27.34
+1.0
1
7
Ireland, Samantha
Bluevale CI
27.74
+1.0
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Omahen, Emily
St Anne - Windso
26.47
-1.3
2
2
Costa, Sara
St Thomas Aquina
26.56
-2.9
1
3
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
26.56
-1.3
2
5
Kurtimah, Marissa
Guelph
26.81
-1.3
2
4
Otten, Nadine
St Anne's - Clin
27.06
-2.9
1
7
Reardon, Hannah
Holy Trinity - S
27.12
-1.3
2
6
Johnson, McKenzie
Sir Wilfrid Laur
27.32
-2.9
1
8
Ireland, Samantha
Bluevale CI
27.64
-1.3
2
9
Medeiros, Alyssa
Catholic Central
27.72
-1.3
2
10
Rops, Jillian
Lambton Central
27.73
-1.3
2
11
Laureano, Janessa
St Patrick's - S
28.16
-2.9
1
12
MacLean, Anisha
Chatham-Kent
28.22
-2.9
1
13
Chauvin, Michelle
L’Essor
28.80
-2.9
1
14
Carrique, Jenny
Grand River CI
29.02
-2.9
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
O'Donnell, Amy
Catholic Central
26.38
-0.3
1
2
Brosseau, Samantha
Catholic Central
26.58
-0.3
1
3
Sprout, Bailey
Resurrection
26.95
-0.3
1
4
Dalley, Madison
Belle River
27.15
-0.3
1
5
Ross, Taylor
Essex
27.23
-0.3
1
6
Muma, Sarah
Central Elgin
27.42
-0.3
1
7
Bobb, Mikesha
Sir Wilfrid Laur
27.68
-0.3
1
8
Parsons, Megan
Huron Heights -
28.45
-0.3
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Brosseau, Samantha
Catholic Central
26.96
-3.4
1
2
O'Donnell, Amy
Catholic Central
26.96
-4.0
2
3
Sprout, Bailey
Resurrection
27.22
-4.0
2
5
Bobb, Mikesha
Sir Wilfrid Laur
27.52
-4.0
2
7
Dalley, Madison
Belle River
27.52
-4.0
2
4
Muma, Sarah
Central Elgin
27.53
-3.4
1
6
Ross, Taylor
Essex
27.65
-3.4
1
8
Parsons, Megan
Huron Heights -
28.12
-3.4
1
9
Pantic, Tina
WF Herman
28.17
-3.4
1
10
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
28.20
-4.0
2
11
Butler, Rheanna
Preston Secondar
28.22
-3.4
1
12
Diemert, Ellen
West Hill - Owen
28.26
-4.0
2
13
Mailloux, Justine
Belle River
28.69
-4.0
2
14
Marentette, Katherine
St Thomas Aquina
28.74
-4.0
2
15
King, Kelsey
Central Huron
29.06
-3.4
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Brittany
St Clair
25.22
-1.6
1
2
Griffiths, Nathana
Maranatha Christ
25.93
-1.6
1
3
Grzywnowicz, Amy
Mother Teresa -
25.95
-1.6
1
4
Semplonius, Tia
St Benedict - Ca
26.02
-1.6
1
5
Cornwall, Karry-Ann
John F Ross
26.09
-1.6
1
6
Barbon, Jennifer
Mother Teresa -
26.34
-1.6
1
7
Rayner, Heather
John F Ross
26.35
-1.6
1
8
Evered, Caitlyn
Sir Frederick Ba
26.44
-1.6
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Brittany
St Clair
25.61
-1.4
1
3
Cornwall, Karry-Ann
John F Ross
26.06
-1.4
1
2
Griffiths, Nathana
Maranatha Christ
26.17
-2.5
2
5
Grzywnowicz, Amy
Mother Teresa -
26.19
-1.4
1
7
Barbon, Jennifer
Mother Teresa -
26.40
-1.4
1
8
Rayner, Heather
John F Ross
26.45
-1.4
1
4
Semplonius, Tia
St Benedict - Ca
26.53
-2.5
2
6
Evered, Caitlyn
Sir Frederick Ba
26.57
-2.5
2
9
Jespersen, Lauren
London Central
26.74
-2.5
2
10
Butterwick, Katie
Parkside CI - St
26.95
-2.5
2
11
Jones, Tichina
Riverside
27.13
-2.5
2
12
Makar, Nicole
St Christopher
27.65
-1.4
1
13
Phillips, Liz
Galt CVI
27.89
-2.5
2
14
Thiel, Payton
Sir John A MacDo
27.93
-2.5
2
15
Deschamps, Raegan
Sandwich
28.05
-1.4
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Farquhar, Taylor
London Central
58.50
2
2
Gonzalez, Ally
Regina Mundi
59.79
1
3
Vandenheuvel, Mikaela
Medway
1:00.46
2
4
Parry, Katie
St Thomas Aquina
1:00.79
2
5
Costa, Rachel
Our Lady of Lour
1:01.01
1
6
Smith, Siobhan
Northern - Sarni
1:01.27
2
7
Kurtimah, Marissa
Guelph
1:01.51
2
8
Ireland, Samantha
Bluevale CI
1:02.47
1
9
Clarke, Charlotte
Centennial Colle
1:02.75
1
10
Johnson, McKenzie
Sir Wilfrid Laur
1:02.99
2
11
Rops, Jillian
Lambton Central
1:03.38
1
12
Schenck, Kaitlyn
St Mary's - Kitc
1:03.45
2
13
Nicholas, Breanne
Blenheim
1:03.80
2
14
Campigotto, Angelica
Holy Names - Win
1:05.00
1
15
Dann, Lauren
Northern - Sarni
1:05.90
1
16
Desjardins, Amanda
Essex
1:05.97
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Januszek, Monica
St Mary's - Kitc
59.75
2
2
O'Donnell, Amy
Catholic Central
59.81
2
3
Wolfe, Sierra
Essex
1:00.14
2
4
Reddy, Michelle
St Christopher
1:00.39
2
5
Leitch, Meredith
Sir Frederick Ba
1:01.16
2
6
DeDecker, Maddie
Lord Dorchester
1:02.01
1
7
Fitzgerald, Sabrina
Mother Teresa -
1:02.66
1
8
Diemert, Ellen
West Hill - Owen
1:02.87
2
9
Bluemke, Emma
Bluevale CI
1:03.18
1
10
Hofstede, Brianne
Sir John A MacDo
1:03.68
1
11
Daley, Anique
John McGregor
1:04.43
1
12
Ross, Taylor
Essex
1:04.68
2
13
Fleming, Courtney
Sandwich
1:04.84
1
14
Vaidya, Katherine
Assumption Colle
1:05.60
1
15
Marentette, Katherine
St Thomas Aquina
1:05.62
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Balkwill, Kelsey
Essex
56.05
2
2
Lewis, Brittany
St Clair
56.51
2
3
Barbon, Jennifer
Mother Teresa -
57.74
2
4
Grzywnowicz, Amy
Mother Teresa -
57.83
2
5
Haffner, Tori
Catholic Central
58.39
2
6
Cyrenne, Genny
WF Herman
59.77
2
7
Griffiths, Nathana
Maranatha Christ
1:00.20
2
8
Rayner, Heather
John F Ross
1:01.08
1
9
Halls, Madison
St Thomas Aquina
1:01.57
1
10
Makar, Nicole
St Christopher
1:02.05
1
11
Little, TJ
North Lambton
1:02.44
1
12
Gordon, Emily
Centennial Colle
1:02.60
1
13
McLean, Emily
Glenview Park
1:03.08
1
14
Rohfritsch, Rachel
Stratford Centra
1:03.39
1
--
Brownlee, Jane
Our Lady of Lour
FS
2
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunter, Cheyenne
Kincardine
2:17.40
1
2
Bujouves, Jessica
Saunders
2:18.41
1
3
Roga, Aliya
St David
2:19.08
1
4
Parry, Katie
St Thomas Aquina
2:24.25
1
5
Beitz, Elora
Bishop MacDonnel
2:25.95
1
6
Limb, Darian
Lambton Central
2:26.36
1
7
Spottiswood, Sarah
Sir Wilfrid Laur
2:27.30
1
8
Roland, Reo
North Park - Bra
2:27.47
1
9
Yungblut, Madeline
FE Madill
2:27.91
1
10
Campigotto, Angelica
Holy Names - Win
2:28.04
1
11
Unknown Athlete
Parkside CI - St
2:29.27
1
12
Steen, Jacey
St Anne - Windso
2:30.17
1
13
Ireland, Samantha
Bluevale CI
2:34.23
1
14
Hetzel, Haley
Essex
2:40.37
1
15
Smith, Siobhan
Northern - Sarni
2:41.37
1
16
Boissonneault, Mel
Essex
2:41.43
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
2:17.70
1
2
Collin, Cozette
Assumption - Bra
2:19.30
1
3
Rowe, Jennifer
Kitchener-Waterl
2:19.97
1
4
Reddy, Michelle
St Christopher
2:20.32
1
5
Diemert, Ellen
West Hill - Owen
2:21.26
1
6
Mayer, Cassidy
Sir Frederick Ba
2:25.71
1
7
Wolfe, Sierra
Essex
2:27.55
1
8
Ruby, Madalyn
Huron Park
2:28.36
1
9
Ukos, Marissa
Huron Park
2:31.89
1
10
Trombley, Carlie
Holy Names - Win
2:32.38
1
11
Hendriks, Morgan
Lord Dorchester
2:32.45
1
12
Fitzgerald, Sabrina
Mother Teresa -
2:33.40
1
13
Vaidya, Katherine
Assumption Colle
2:37.45
1
14
Pizzolitto, Nadia
Assumption Colle
2:40.46
1
15
Gains, Olivia
Galt CVI
2:46.06
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morrison, Laura
Catholic Central
2:16.86
1
2
Fleischer, Katie
Northern - Sarni
2:17.29
1
3
Phelan, Katie
St Mary's - Kitc
2:17.44
1
4
Kellam, Samantha
General Amherst
2:17.92
1
5
Tomasovic, Simonne
Cameron Heights
2:19.88
1
6
Robbins, Samantha
London Central
2:20.99
1
7
Wilson, Sarah
St Michael Cath
2:21.93
1
8
Halls, Madison
St Thomas Aquina
2:22.17
1
9
Thompson, Lindsay
Guelph
2:24.33
1
10
Gillies, Chelsea
West Hill - Owen
2:24.98
1
11
Cress, Michelle
Bluevale CI
2:24.99
1
12
Morgan, Kodi
Riverside
2:26.63
1
13
Schurr, Katie
Medway
2:27.13
1
14
Telega, Lyndsey
Sandwich
2:27.91
1
15
Malette, Gabrielle
Assumption Colle
2:28.65
1
16
Parker, Sarah
Northern - Sarni
2:29.22
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunter, Cheyenne
Kincardine
4:49.31
1
2
Bujouves, Jessica
Saunders
4:49.83
1
3
Roga, Aliya
St David
4:51.35
1
4
White, Jaclyn
Mother Teresa -
4:53.86
1
5
Rigg, Stephanie
London Central
4:59.10
1
6
Linton, Vanessa
Guelph
5:04.01
1
7
Beitz, Elora
Bishop MacDonnel
5:08.74
1
8
Limb, Darian
Lambton Central
5:11.03
1
9
Yungblut, Madeline
FE Madill
5:11.09
1
10
Spottiswood, Sarah
Sir Wilfrid Laur
5:13.86
1
11
Odegard, Paige
Northern - Sarni
5:14.30
1
12
Bourassa, Chantal
St Christopher
5:15.07
1
13
Steen, Jacey
St Anne - Windso
5:16.70
1
14
MacDonald, Maggie
Erin
5:22.52
1
15
Kiss, Andrea
St Anne - Windso
5:25.08
1
--
Bracci, Ashley
Essex
DNF
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
4:38.60
1
2
Stafford, Hilary
St Thomas Aquina
4:47.71
1
3
Collin, Cozette
Assumption - Bra
4:50.78
1
4
Rowe, Jennifer
Kitchener-Waterl
4:51.20
1
5
Mayer, Cassidy
Sir Frederick Ba
5:00.05
1
6
Fluttert, Mariel
Lord Dorchester
5:07.33
1
7
Martin, Jazmin
Belle River
5:08.52
1
8
Ruby, Madalyn
Huron Park
5:09.14
1
9
Parkes, Nicki
St Christopher
5:13.21
1
10
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
5:13.29
1
11
Wong, Michelle
Northern - Sarni
5:15.83
1
12
Trombley, Carlie
Holy Names - Win
5:16.22
1
13
Shilton, Beatrice
HB Beal
5:18.18
1
14
Harris, Nathalie
St Christopher
5:23.04
1
15
Long, Kelly
West Hill - Owen
5:27.43
1
16
Kellam, Robin
General Amherst
5:30.85
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fleischer, Katie
Northern - Sarni
4:43.47
1
2
Morrison, Laura
Catholic Central
4:44.44
1
3
Bernard, Francis
Vincent Massey
4:44.59
1
4
Marton, Meaghan
General Amherst
4:45.58
1
5
Smith, Caleigh
Our Lady of Lour
4:47.90
1
6
Robbins, Samantha
London Central
4:47.98
1
7
Flanagan, Kristen
St Mary's - Kitc
4:52.30
1
8
Allen, Kirsten
Saunders
4:58.50
1
9
Wilson, Sarah
St Michael Cath
4:59.83
1
10
Odendaal, Juane
St Thomas Aquina
5:02.59
1
11
Moore, Melissa
Vincent Massey
5:04.09
1
12
Gillies, Chelsea
West Hill - Owen
5:06.74
1
13
Malette, Gabrielle
Assumption Colle
5:11.62
1
14
Steele, Christi
Chatham-Kent
5:14.45
1
15
Stevens, Bronwyn
Sir John A MacDo
5:18.98
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baydoun, Zeinab
Vincent Massey
5:10.64
1
2
Kellam, Samantha
General Amherst
5:14.69
1
3
Schurr, Katie
Medway
5:16.44
1
4
Thompson, Lindsay
Guelph
5:24.60
1
5
Tomasovic, Simonne
Cameron Heights
5:28.53
1
6
Grafinger, Olivia
Monsignor Doyle
5:30.07
1
7
Odegard, Paige
Northern - Sarni
5:33.39
1
8
Mason, Stephanie
Galt CVI
5:34.49
1
9
Bowman, Sara
John F Ross
5:35.57
1
10
Yungblut, Emily
FE Madill
5:38.50
1
11
Morgan, Kodi
Riverside
5:39.69
1
12
Raniwsky, Kayla
WF Herman
5:46.50
1
13
Gleason, Michelle
Oakridge
5:46.85
1
14
Walker, laura
Goderich
5:51.54
1
15
Chevalier, Candice
Essex
5:59.69
1
16
Roberts, Jennifer
St Joseph's - St
6:06.35
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
White, Jaclyn
Mother Teresa -
10:38.49
1
2
Rigg, Stephanie
London Central
10:39.06
1
3
Linton, Vanessa
Guelph
10:39.30
1
4
Odegard, Paige
Northern - Sarni
10:59.52
1
5
Martin, Taylor
Cameron Heights
11:02.11
1
6
MacDonald, Maggie
Erin
11:22.77
1
7
Bourassa, Chantal
St Christopher
11:30.22
1
8
Mcmullen-Cook, Nicole
Bluevale CI
11:31.19
1
9
Drygala, Marina
Bluevale CI
11:32.83
1
10
Beharriell, Tiana
Strathroy
11:48.84
1
11
Jameson, Melissa
Northern - Sarni
11:57.24
1
12
Roelen, Hanne
Regina Mundi
12:08.33
1
13
Lee, Erinn
Wallaceburg
12:10.22
1
14
MacDonald, Madi
London Central
12:14.50
1
15
Jarison, Stephanie
Riverside
12:27.98
1
--
Bracci, Ashley
Essex
DNF
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stafford, Hilary
St Thomas Aquina
10:38.71
1
2
Collin, Cozette
Assumption - Bra
10:48.26
1
3
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
10:48.37
1
4
Fluttert, Mariel
Lord Dorchester
10:52.84
1
5
Shilton, Beatrice
HB Beal
11:09.85
1
6
Martin, Jazmin
Belle River
11:28.31
1
7
McGuinness, Sami
St Michael Cath
11:35.64
1
8
Parkes, Nicki
St Christopher
11:37.84
1
9
Harris, Nathalie
St Christopher
11:38.37
1
10
Wong, Michelle
Northern - Sarni
11:43.49
1
11
Otsuka, Mika
Sir John A MacDo
11:54.77
1
12
Gagnon, Celeah
FJ Brennan
11:57.05
1
13
Lyons, Breanne
Glenview Park
12:02.96
1
14
Shaw, Cara
General Amherst
12:20.43
1
15
Burns, Anna
Wellington Heigh
12:34.02
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Caleigh
Our Lady of Lour
10:29.25
1
2
Baydoun, Zeinab
Vincent Massey
10:32.58
1
3
Allen, Kirsten
Saunders
10:39.76
1
4
Bernard, Francis
Vincent Massey
10:41.00
1
5
Flanagan, Kristen
St Mary's - Kitc
10:45.68
1
6
Fleischer, Katie
Northern - Sarni
10:51.23
1
7
Marton, Meaghan
General Amherst
10:54.57
1
8
Moore, Melissa
Vincent Massey
11:10.51
1
9
Kruger, Emily
Ingersoll
11:11.11
1
10
Dimond, Heather
Westside Seconda
11:12.66
1
11
Komarnicky, Katie
HB Beal
11:21.45
1
12
Toale, Charlotte Marcott
Assumption Colle
11:24.54
1
13
Beals, Genevieve
Centre Wellingto
11:35.53
1
14
Roberts, Jennifer
St Joseph's - St
11:41.75
1
15
Walker, laura
Goderich
11:51.87
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MacNeill, Christine
London Central
11.75
-2.3
1
2
Newman, Alysha
Mother Teresa -
11.76
-2.3
1
3
Reinfels, Helena
Centennial Colle
12.37
-2.3
1
4
Rivait, Courtney
Kingsville
12.48
-2.3
1
5
Otten, Nadine
St Anne's - Clin
12.48
-2.3
1
6
Mitton, Cheryse
St Mary's - Kitc
12.75
-2.3
1
7
Wright, Elisa
Harrow
12.86
-2.3
1
8
Pineault, Laura
Riverside
12.89
-2.3
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Newman, Alysha
Mother Teresa -
11.95
-1.3
2
2
MacNeill, Christine
London Central
12.24
-0.7
1
3
Reinfels, Helena
Centennial Colle
12.48
-0.7
1
4
Otten, Nadine
St Anne's - Clin
12.55
-1.3
2
5
Rivait, Courtney
Kingsville
12.69
-0.7
1
6
Mitton, Cheryse
St Mary's - Kitc
12.72
-1.3
2
7
Pineault, Laura
Riverside
12.85
-1.3
2
8
Wright, Elisa
Harrow
12.89
-1.3
2
9
Gonzalez, Ally
Regina Mundi
12.96
-0.7
1
10
Probert, Brogan
Belle River
12.99
-0.7
1
11
VanLeerzem, Jilleen
Lambton Central
13.04
-1.3
2
12
Santos, Leah de los
Cameron Heights
13.31
-0.7
1
13
Molzan, Hanna
Lambton Central
13.32
-0.7
1
14
Schenck, Kaitlyn
St Mary's - Kitc
13.47
-1.3
2
15
Wise, Adrienne
Central Huron
13.74
-1.3
2
16
Do, Nicole
Grand River CI
13.97
-0.7
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
11.99
-0.9
1
2
Brosseau, Samantha
Catholic Central
12.55
-0.9
1
3
Parsons, Megan
Huron Heights -
12.71
-0.9
1
4
Janmaat, Shelby
St Anne's - Clin
12.75
-0.9
1
5
King, Olivia
Belle River
12.84
-0.9
1
6
Caraher, Chantal
Northern - Sarni
12.91
-0.9
1
7
Baker, Ali
Mother Teresa -
13.08
-0.9
1
8
Bowerman, Emily
John F Ross
13.49
-0.9
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
12.21
-1.7
1
2
Brosseau, Samantha
Catholic Central
12.64
-1.0
2
3
Parsons, Megan
Huron Heights -
12.79
-1.0
2
4
Janmaat, Shelby
St Anne's - Clin
12.84
-1.7
1
5
Bowerman, Emily
John F Ross
12.94
-1.0
2
6
King, Olivia
Belle River
13.02
-1.7
1
7
Caraher, Chantal
Northern - Sarni
13.10
-1.7
1
8
Baker, Ali
Mother Teresa -
13.19
-1.0
2
9
Baker, Megan
Mother Teresa -
13.23
-1.7
1
10
Thomas, Holly
Northern - Sarni
13.25
-1.0
2
11
West, Jenna
Holy Trinity - S
13.27
-1.7
1
12
Bobb, Mikesha
Sir Wilfrid Laur
13.36
-1.7
1
13
Givlin, Tori
Grand River CI
13.80
-1.0
2
14
Chuli, Ericka
Waterford
13.81
-1.0
2
15
Unsworth, Emelia
Lambton Central
14.08
-1.0
2
16
Paglia, Jessica
St Thomas of Vil
14.16
-1.7
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rudell, Rita
Peninsula Shores
14.27
-1.5
1
2
Evered, Caitlyn
Sir Frederick Ba
14.37
-1.5
1
3
Charnuski, Madeline
Elmira
15.04
-1.5
1
4
MacMillan, Caitlyn
Saugeen
15.08
-1.5
1
5
Crombeen, Charlotte
Mother Teresa -
15.30
-1.5
1
6
Kerr, Jasmine
London South
15.64
-1.5
1
7
Antczak, Anna
St David
15.68
-1.5
1
8
Wilson, Brianna
East Elgin
15.81
-1.5
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rudell, Rita
Peninsula Shores
14.48
+0.0
1
2
Evered, Caitlyn
Sir Frederick Ba
14.69
-2.4
2
3
MacMillan, Caitlyn
Saugeen
15.11
-2.4
2
4
Crombeen, Charlotte
Mother Teresa -
15.12
+0.0
1
5
Charnuski, Madeline
Elmira
15.24
+0.0
1
6
Antczak, Anna
St David
15.36
-2.4
2
7
Kerr, Jasmine
London South
15.65
+0.0
1
8
Wilson, Brianna
East Elgin
15.74
+0.0
1
9
Harding, Sarah
Northern - Sarni
15.79
-2.4
2
10
Espen, Lisa Van
Sandwich
15.92
+0.0
1
11
Nagy, Eszter
Centennial Colle
16.05
-2.4
2
12
Muma, Rachel
Central Elgin
16.09
-2.4
2
13
Williams, Riley
St Clair
16.35
-2.4
2
14
Vandenborn, Elizabeth
Chatham-Kent
16.50
+0.0
1
15
Reddy, Meghan
St Christopher
16.68
-2.4
2
16
Burton, Kelly
Belle River
17.74
+0.0
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reinfels, Helena
Centennial Colle
44.67
2
2
Farquhar, Taylor
London Central
45.73
2
3
Gonzalez, Ally
Regina Mundi
46.25
2
4
MacNeill, Christine
London Central
46.75
2
5
Smith, Siobhan
Northern - Sarni
47.40
2
6
Schenck, Kaitlyn
St Mary's - Kitc
47.87
1
7
Rivait, Courtney
Kingsville
47.94
2
8
Pecora, Marlowe
Northern - Sarni
48.25
1
9
Mitton, Cheryse
St Mary's - Kitc
48.51
1
10
Santos, Leah de los
Cameron Heights
48.59
1
11
Murray, Sam
Cameron Heights
48.69
2
12
VanLeerzem, Jilleen
Lambton Central
49.47
2
13
Pineault, Laura
Riverside
49.74
1
14
Donison, Kaitlyn
L’Essor
49.86
1
15
Cornelius, Kaylin
Oakridge
51.06
1
--
Otten, Nadine
St Anne's - Clin
DNF
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bobb, Mikesha
Sir Wilfrid Laur
47.46
2
2
Barber, Sydney
Saunders
49.06
2
3
Grzywnowicz, Sara
Mother Teresa -
49.29
2
4
Parsons, Megan
Huron Heights -
49.52
2
5
Durocher, Rachael
St Thomas of Vil
49.55
1
6
Thomas, Holly
Northern - Sarni
49.70
1
7
Daley, Anique
John McGregor
49.74
2
8
Chuli, Ericka
Waterford
49.78
2
9
Hendriks, Morgan
Lord Dorchester
50.58
2
10
Augustyn, Natalia
Sandwich
50.88
2
11
Hopkins, Kayla
Oakridge
51.44
1
12
Bechard, Amber
St Anne - Windso
51.83
1
13
Thompson, Michelle
Huron Heights -
52.35
1
14
Lee, Taryn
St Christopher
52.63
1
15
Givlin, Tori
Grand River CI
52.79
1
16
Kunkel, Kim
Pauline Johnson
58.55
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Balkwill, Kelsey
Essex
1:01.85
2
2
Lewis, Brittany
St Clair
1:02.33
2
3
MacMillan, Caitlyn
Saugeen
1:02.67
2
4
Brownlee, Jane
Our Lady of Lour
1:03.40
2
5
Grzywnowicz, Amy
Mother Teresa -
1:03.48
2
6
Charnuski, Madeline
Elmira
1:03.88
2
7
Cyrenne, Genny
WF Herman
1:05.72
2
8
Espen, Lisa Van
Sandwich
1:07.22
2
9
Lance, Naomi
St Mary's - Kitc
1:08.43
1
10
Vandenborn, Elizabeth
Chatham-Kent
1:08.47
1
11
Taylor, Kendra
Parkside CI - St
1:11.08
1
12
Staehli, Julie-Anne
FE Madill
1:12.37
1
13
Evers, Amy
St Christopher
1:13.95
1
14
Matthews, Alysha
Regina Mundi
1:16.13
1
15
Kelly, Nicole
Catholic Central
1:18.19
1
--
Phillips, Liz
Galt CVI
DQ
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
MacNeill
,
Clark
,
Vezina
,
Farquhar
London Central
51.42
2
2
Smith
,
Pecora
,
Holdaway
,
Bonnema
Northern - Sarni
51.54
2
3
Staplefo
,
Medeiros
,
Flack
,
Quinn
Catholic Central
52.19
2
4
Cecile
,
Molzan
,
Manuik
,
Rops
Lambton Central
52.39
2
5
Chauvin
,
Donison
,
Parent
,
Cecile
L’Essor
52.76
1
6
Terpstra
,
Otten
,
Verbeke
,
Smith
St Anne's - Clin
52.91
2
7
Holder
,
Cooke
,
Melling
,
Weir
Brantford Colleg
53.51
1
8
Faulds
,
Crosby
,
Conine
,
Beharrie
Strathroy
53.61
1
9
Whitfiel
,
Morrison
,
Yungblut
,
Bloember
FE Madill
53.61
1
10
Clairman
,
Cvetich
,
Garcia
,
Kurtimah
Guelph
53.79
1
11
Guilbeau
,
Omahen
,
Taylor
,
Milford
St Anne - Windso
53.81
2
12
Sandrock
,
Corrado
,
Wylie
,
Fedy
Resurrection
53.88
2
13
Ross
,
Popescu
,
Murray
,
Santos
Cameron Heights
54.21
1
14
Affleck
,
Chadwick
,
Brandner
,
Fischer
Kingsville
54.26
1
15
Gabriele
,
Probert
,
Savard
,
King
Belle River
55.04
1
--
Mitton
,
Burnett
,
Jeromin
,
Schenck
St Mary's - Kitc
DQ
2
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dietrich
,
Paiva
,
Sprout
,
Higgins
Resurrection
50.14
2
2
Suski
,
Perez
,
Ouellett
,
O'Donnel
Catholic Central
50.91
2
3
Walch
,
Phelan
,
Johnson
,
Januszek
St Mary's - Kitc
50.92
2
4
Ayo-Olan
,
Hesley
,
Herman
,
Warden
St Joseph's - Wi
51.30
2
5
Hutchiso
,
Cook
,
Worner
,
Smith
FE Madill
51.50
2
6
Cruicksh
,
Harley
,
Becker
,
Schroede
Southwood
52.32
1
7
Thomas
,
Parsons
,
Caraher
,
Shaw
Northern - Sarni
52.33
2
8
Paling
,
Durocher
,
Paglia
,
LeBlanc
St Thomas of Vil
52.41
2
9
Nikita
,
Ross
,
Amicarel
,
Wolfe
Essex
52.82
1
10
Setterin
,
Hopkins
,
Skinner
,
White
Oakridge
53.05
2
11
Falco
,
Gill
,
Wallace
,
Collin
Assumption - Bra
53.63
1
12
Relay Team
Lord Dorchester
53.99
1
13
Dailey
,
Pulham
,
Huynh
,
Nguyen
Pauline Johnson
55.25
1
14
Russel
,
Unsworth
,
McPhail
,
Jamieson
Lambton Central
56.02
1
--
Relay Team
Sandwich
DQ
1
--
Anderson
,
Cybulski
,
Daniel
,
Marentet
St Thomas Aquina
DQ
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Barbon
,
Grzywnow
,
Ngo
,
Crombeen
Mother Teresa -
49.39
2
2
Brownlee
,
Costa
,
Cupid
,
Pearsall
Our Lady of Lour
50.22
2
3
Pile
,
Balkwill
,
Gemmell
,
Desjardi
Essex
50.45
2
4
Little
,
Hutt
,
Prong
,
Wilson
North Lambton
51.00
2
5
Relay Team
John F Ross
51.03
2
6
Ross
,
Williams
,
Bisson
,
Lewis
St Clair
51.09
2
7
Acosta
,
McLeod
,
Leahy
,
Robbins
Cameron Heights
51.15
2
8
Relay Team
Medway
51.19
1
9
Staehli
,
Cook
,
Eadie
,
Smith
FE Madill
51.27
1
10
Reinfels
,
Nagy
,
Mirolta
,
Flemingt
Centennial Colle
51.43
2
11
Deschamp
,
Telega
,
Paton
,
Espen
Sandwich
51.45
1
12
Ersman
,
Rohr
,
Cress
,
Malcolm
Bluevale CI
51.50
1
13
Butterwi
,
Chamberl
,
Filewood
,
Matthews
Parkside CI - St
51.59
1
14
O'Quinn
,
Bonk
,
Babirad
,
Haffner
Catholic Central
51.72
1
15
Bunce
,
Griffith
,
Griffith
,
Joseph
Maranatha Christ
51.88
1
16
Burton
,
Chauvin
,
Parent
,
McMahon
Belle River
52.10
1
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brownlee
,
Costa
,
Cupid
,
Pearsall
Our Lady of Lour
3:57.16
2
2
Barbon
,
Grzywnow
,
Fitzgera
,
Arsenaul
Mother Teresa -
4:00.90
2
3
Flanagan
,
Lance
,
Schenck
,
Phelan
St Mary's - Kitc
4:01.02
2
4
Quinn
,
O'Donnel
,
Morrison
,
Haffner
Catholic Central
4:02.96
2
5
Balkwill
,
Wolfe
,
Ross
,
Gemmell
Essex
4:05.37
2
6
Leahy
,
Tomasovi
,
Murray
,
Acosta
Cameron Heights
4:06.35
1
7
Reinfels
,
Nagy
,
Gordon
,
Clarke
Centennial Colle
4:06.62
2
8
Marentet
,
Halls
,
Odendaal
,
Parry
St Thomas Aquina
4:07.73
2
9
Parker
,
Fleische
,
Caraher
,
Smith
Northern - Sarni
4:08.90
2
10
Reddy
,
Devet
,
Evers
,
Makar
St Christopher
4:09.79
1
11
Callahan
,
Duncan
,
Allen
,
Bujouves
Saunders
4:12.13
1
12
Kurtimah
,
Thompson
,
Linton
,
Clairman
Guelph
4:14.26
1
13
Relay Team
Medway
4:14.76
1
14
Limb
,
Rops
,
Molzan
,
Gray
Lambton Central
4:23.23
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jantzi, Brindley
Stratford Centra
10.86m
(35'7.5)
1
2
Lam, Suzanna
John L Forster
10.79m
(35'4.75)
1
3
Hutt, Bailey
North Lambton
10.53m
(34'6.5)
1
4
Farquhar, Taylor
London Central
9.97m
(32'8.5)
1
5
Hutchings, Breanne
Monsignor Doyle
9.77m
(32'0.5)
1
6
Brooks, Emily
Delhi
9.69m
(31'9.5)
1
7
Forshaw, Alex
L’Essor
9.57m
(31'4.75)
1
8
Grandy, Heather
Catholic Central
9.47m
(31'0.75)
1
9
Charlton, Emily
West Hill - Owen
9.32m
(30'6.75)
1
10
Masson, Chelsea
WF Herman
9.29m
(30'5.75)
1
11
Morse, Nicole
Essex
9.25m
(30'4)
1
12
Robertson, Christie
Saugeen
8.76m
(28'8.75)
1
13
Arthurs, Alisha
Northern - Sarni
8.30m
(27'2.75)
1
14
Rumble, Mara
Woodstock
8.26m
(27'1)
1
15
Hudyn, Michelle
Eastwood CI
8.20m
(26'10.75)
1
15
Blake, Patti
Listowel
8.20m
(26'10.75)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Horneman, Nicole
Medway
10.74m
(35'2.75)
1
2
Dobson, Stacie
St Christopher
9.95m
(32'7.5)
1
3
Quenneville, Brianna
Belle River
9.67m
(31'8.5)
1
4
Francis, Kathleen
London Central
9.60m
(31'5.75)
1
5
Gribbons, Kelly
Saugeen
9.29m
(30'5.75)
1
6
Milmine, Karli
East Elgin
9.16m
(30'0.5)
1
7
Waren, Natalie
AB Lucas
9.03m
(29'7.5)
1
8
Gauthier, Joslyn
WF Herman
9.00m
(29'6.25)
1
9
Kearns, McKenzie
Lajeunesse
8.82m
(28'11)
1
10
Wynn, Rebecca
General Amherst
8.79m
(28'10)
1
11
Colbran, Mackenzie
Northern - Sarni
8.70m
(28'6.5)
1
12
Jutzi, Brett
Stratford Northw
8.23m
(27'0)
1
13
Officer, Tamara
Wellington Heigh
8.11m
(26'7.25)
1
14
McLay, Rachel
Bruce Peninsula
7.98m
(26'2)
1
15
Bluemke, Emma
Bluevale CI
7.94m
(26'0.5)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cowan, Jacinta
St Joseph's - Wi
11.88m
(38'11.5)
1
2
Service, Ciji
St Patrick's - S
11.84m
(38'10)
1
3
Vandeneynden, Sarah
Strathroy
11.75m
(38'6.5)
1
4
Athanasopoulos, Sia
St Christopher
11.38m
(37'4)
1
5
Damme, Jill Van
Bluevale CI
11.35m
(37'2.75)
1
6
Unknown Athlete
Parkside CI - St
11.04m
(36'2.5)
1
7
Rogers, Jillian
Sarnia
10.68m
(35'0.25)
1
8
Hitchcock, Jessica
Sandwich
10.63m
(34'10.5)
1
9
Kelly, Karlee
Bruce Peninsula
10.25m
(33'7.5)
1
10
Wakefield, Jenn
Central Elgin
10.14m
(33'3)
1
11
Dodson, Kayla
Riverside
9.90m
(32'5.75)
1
12
Steutker, Allyson
London Christian
9.89m
(32'5.25)
1
13
White, Logan
Pauline Johnson
9.52m
(31'2.75)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Forshaw, Alex
L’Essor
30.91m
(101'4.75)
1
2
Coughlin, Mary
St Thomas of Vil
29.55m
(96'11.25)
1
3
Costello, Katie
Oakridge
28.96m
(95'0)
1
4
Jantzi, Brindley
Stratford Centra
28.92m
(94'10.5)
1
5
Stoffelson, Sierra
Tollgate
28.18m
(92'5.25)
1
6
Brooks, Emily
Delhi
27.80m
(91'2.25)
1
7
Carpani, Veronica
St Clair
26.19m
(85'11)
1
8
Rumble, Mara
Woodstock
25.11m
(82'4.5)
1
9
Nicholas, Amber
Blenheim
24.52m
(80'5.25)
1
9
Blake, Patti
Listowel
24.52m
(80'5.25)
1
11
MacSorley, Kelsey
St Michael Cath
24.13m
(79'2)
1
12
Hudyn, Michelle
Eastwood CI
23.55m
(77'3)
1
13
Ross, Nikki
Cameron Heights
21.82m
(71'7)
1
14
Kulidzan, Marija
Riverside
21.49m
(70'6)
1
15
Charlton, Emily
West Hill - Owen
21.27m
(69'9.25)
1
16
Tracey, Katie
St Anne - Windso
21.03m
(68'11.75)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Young, Schuyler
St Joseph's - St
30.38m
(99'8)
1
2
Gribbons, Kelly
Saugeen
29.13m
(95'6.75)
1
3
Francis, Kathleen
London Central
28.94m
(94'11.25)
1
4
Conlon, Quinn
Assumption Colle
28.94m
(94'11.25)
1
5
Hunter, Michelle
Belle River
28.29m
(92'9.75)
1
6
Wynn, Rebecca
General Amherst
27.62m
(90'7.25)
1
7
Horneman, Nicole
Medway
26.40m
(86'7.25)
1
8
Coyle, Alex
Sarnia
26.33m
(86'4.5)
1
9
Dobson, Stacie
St Christopher
26.07m
(85'6.25)
1
10
Wilson, Jessica
Centre Wellingto
23.67m
(77'7.75)
1
11
VanSloun, Mercedes
Delhi
23.08m
(75'8.5)
1
12
Vanderburg, Delaney
Sir Frederick Ba
22.88m
(75'0.75)
1
13
Forshaw, Maggie
L’Essor
22.86m
(75'0)
1
14
Shepard, Stephanie
Huron Park
22.24m
(72'11.5)
1
15
Velickovic, Tanja
Saugeen
21.89m
(71'9.75)
1
16
Atto, Brianna
North Park - Bra
21.00m
(68'10.75)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Damme, Jill Van
Bluevale CI
36.77m
(120'7.5)
1
2
Vandeneynden, Sarah
Strathroy
36.72m
(120'5.5)
1
3
Cowan, Jacinta
St Joseph's - Wi
35.73m
(117'2.5)
1
4
Beddard, Alexis
Holy Cross - Str
32.98m
(108'2.25)
1
5
Weston, Emily
Sir Frederick Ba
32.46m
(106'5.75)
1
6
Boer, Heather de
FE Madill
32.02m
(105'0.5)
1
7
Dobbin, Karly
Lambton Central
31.94m
(104'9.25)
1
8
Hudyn, Sara
Eastwood CI
31.47m
(103'2.75)
1
9
Balzer, Brianna
Holy Names - Win
31.04m
(101'10)
1
10
Kulidzan, Milica
Riverside
30.96m
(101'6.75)
1
11
Luker, Carissa
Lambton Central
30.53m
(100'1.75)
1
12
Eadie, Jodie
FE Madill
30.49m
(100'0.25)
1
13
Hitchcock, Jessica
Sandwich
28.60m
(93'9.75)
1
14
Kelly, Karlee
Bruce Peninsula
27.80m
(91'2.25)
1
15
Northfield, Acadia
Centre Wellingto
27.46m
(90'1)
1
--
Frey, Lydia
Elmira
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
43.93m
(144'1.5)
1
2
Wilson, Jasmine
Elmira
35.66m
(116'11.75)
1
3
Hutchings, Breanne
Monsignor Doyle
35.22m
(115'6.5)
1
4
Bondy, Samantha
WF Herman
34.62m
(113'6.75)
1
5
Hanly, Lexie
St Clair
33.58m
(110'2)
1
6
Clark, Karli
FJ Brennan
32.57m
(106'10.25)
1
7
Burress, Leah
Holy Names - Win
31.37m
(102'11)
1
8
Ritchie, Deanna
Northern - Sarni
30.54m
(100'2.25)
1
9
Stewart, Hayley
Kincardine
30.43m
(99'10)
1
10
Woolley, Rachel
Waterloo-Oxford
30.29m
(99'4.5)
1
11
Bauer, Sophie
Saunders
30.18m
(99'0)
1
12
Lomazzo, Jessica
Sandwich
30.02m
(98'5.75)
1
13
Rumble, Mara
Woodstock
29.36m
(96'3.75)
1
14
VanBommel, Laura
St Joseph's - St
29.35m
(96'3.5)
1
15
Jeromkin, Katrina
Strathroy
28.20m
(92'6)
1
16
Crosby, Jasmine
Strathroy
26.49m
(86'10.75)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Victoria
Belle River
36.53m
(119'10)
1
2
Durocher, Rachael
St Thomas of Vil
31.59m
(103'7.5)
1
3
Henry, Jordan
St Christopher
31.06m
(101'10.75)
1
4
Sleaford, Mackenzie
Lambton Central
30.32m
(99'5.5)
1
5
Waren, Natalie
AB Lucas
29.59m
(97'0.75)
1
6
Roberts, Abby
Northern - Sarni
29.04m
(95'3.25)
1
7
Vermeire, Laura
Mother Teresa -
28.68m
(94'1)
1
8
Shepard, Stephanie
Huron Park
28.36m
(93'0.5)
1
9
Moon, Jaime
Ingersoll
27.55m
(90'4.5)
1
10
Schwartzentruber, Melani
Elmira
27.31m
(89'7)
1
11
Gribbons, Kelly
Saugeen
24.84m
(81'5.75)
1
12
Horneman, Nicole
Medway
23.86m
(78'3.25)
1
13
Coyne, Paige
Paincourt
23.25m
(76'3.25)
1
14
Allen, Cortney Van
Monsignor Doyle
22.29m
(73'1.5)
1
15
Frey, Julia
Elmira
21.75m
(71'4.25)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hitchcock, Jessica
Sandwich
40.81m
(133'10.5)
1
2
Parker, Karleigh
College Avenue
38.25m
(125'5.75)
1
3
Kulidzan, Milica
Riverside
37.84m
(124'1.75)
1
4
Murray, Gina
FE Madill
37.30m
(122'4.5)
1
5
Lubimiv, Hillary
Saugeen
36.81m
(120'9)
1
6
Belanger, Brianne
Sarnia
36.64m
(120'2.5)
1
7
Wakefield, Jenn
Central Elgin
35.39m
(116'1.25)
1
8
Robson, Hannah
FJ Brennan
35.11m
(115'2.25)
1
9
Ducharme, Lerren
St Thomas of Vil
34.70m
(113'10)
1
10
Ngo, Hien
Mother Teresa -
34.25m
(112'4.25)
1
11
Damme, Jill Van
Bluevale CI
33.99m
(111'6)
1
12
Henry, Kelsey
St Christopher
33.09m
(108'6.75)
1
13
Ward, Jenn
Orangeville
31.24m
(102'5.75)
1
14
Frey, Lydia
Elmira
31.11m
(102'0.75)
1
15
Sommer, Samira
Sir Wilfrid Laur
29.87m
(97'11.75)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Janke, Avrya
Kitchener-Waterl
1.65m
(5'4.75)
1
2
Rowland, Brooke
Westside Seconda
1.62m
(5'3.75)
1
3
Bickle, Alyssa
Woodstock
1.62m
(5'3.75)
1
4
Milling, Julie-Ann
Ingersoll
1.53m
(5'0)
1
5
Davidson, Karleigh
Monsignor Doyle
1.50m
(4'11)
1
6
Hughes, Caitlin
Sir John A MacDo
1.50m
(4'11)
1
6
Hind, Bryar
Galt CVI
1.50m
(4'11)
1
8
Neves, Rachel
Strathroy
1.45m
(4'9)
1
10
Backes, Sarah
Saunders
1.40m
(4'7)
1
11
Uras, Veronica
Vincent Massey
1.40m
(4'7)
1
12
Christie, Jennifer
Saunders
1.40m
(4'7)
1
9
Mong, Jessica
Riverside
1.40m
(4'7)
1
9
Lockstadt, Alexis
Sandwich
1.40m
(4'7)
1
14
VanBarneveld, Leah
Northern - Sarni
1.35m
(4'5)
1
15
Caravan, Leah
Northern - Sarni
1.35m
(4'5)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hutchison, Leah
FE Madill
1.59m
(5'2.5)
1
2
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
1.56m
(5'1.25)
1
2
Baker, Ali
Mother Teresa -
1.56m
(5'1.25)
1
4
Adams, Carolyn
AB Lucas
1.56m
(5'1.25)
1
5
Fleischer, Christine
Northern - Sarni
1.53m
(5'0)
1
6
Beckman, Ashlyn
Galt CVI
1.53m
(5'0)
1
7
Authier, Jess
Sir John A MacDo
1.50m
(4'11)
1
8
MacDougall, Kyla
St Joseph's - Wi
1.50m
(4'11)
1
10
Wahl, Vanessa
Westminster
1.45m
(4'9)
1
9
Wright, Meghan
Lord Dorchester
1.45m
(4'9)
1
11
Unsworth, Emelia
Lambton Central
1.40m
(4'7)
1
11
Charnuski, Tessa
Elmira
1.40m
(4'7)
1
13
Stapleton, Melissa
Centre Dufferin
1.40m
(4'7)
1
14
Corey, Erika
Sandwich
1.40m
(4'7)
1
15
LeBlanc, Elise
St Thomas of Vil
1.35m
(4'5)
1
--
Dodman, Emily
Chatham-Kent
NH
(--)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rudell, Rita
Peninsula Shores
1.68m
(5'6)
1
2
Wilhelm, Kaitlin
Woodstock
1.62m
(5'3.75)
1
3
Peters, Flo
Grand River CI
1.59m
(5'2.5)
1
4
Wilson, Brianna
East Elgin
1.56m
(5'1.25)
1
5
Kerr, Jasmine
London South
1.56m
(5'1.25)
1
6
Dam, Vanessa
Lambton Central
1.56m
(5'1.25)
1
7
Smyth, Melissa
John McGregor
1.56m
(5'1.25)
1
8
Kocher, Alex
Eastwood CI
1.56m
(5'1.25)
1
10
VanKlaveren, Rebecca
Lambton Central
1.53m
(5'0)
1
9
Rowe, Tessa
St John's Coll -
1.53m
(5'0)
1
11
Bujnowski, Kristin
Holy Cross - Str
1.48m
(4'10.25)
1
12
Jones, Tichina
Riverside
1.48m
(4'10.25)
1
13
Williams, Riley
St Clair
1.48m
(4'10.25)
1
14
Miller, Michelle
Cameron Heights
1.43m
(4'8.25)
1
--
Corey, Blair
Sandwich
NH
(--)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Omahen, Emily
St Anne - Windso
5.39m
(17'8)
+1.4
1
2
Vandenheuvel, Mikaela
Medway
5.15m
(16'10.75)
nwi
1
3
VanBommel, Laura
St Joseph's - St
5.10m w
(16'8.75)
+2.9
1
4
Taylor, Briawna
Oakridge
5.07m w
(16'7.5)
+2.2
1
5
Nicholas, Breanne
Blenheim
5.03m
(16'6)
+1.2
1
6
Smith, Lauren
Orangeville
4.98m
(16'4)
nwi
1
7
Lesouder, Emily
Stratford Centra
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
8
Pearsall, Hannah
Our Lady of Lour
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
9
Corrado, Katrina
Resurrection
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
10
Clancy, Jessica
Waterloo CI
4.64m
(15'2.5)
nwi
1
11
Lockstadt, Alexis
Sandwich
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
12
Cuffaro, Mia
St Thomas of Vil
4.59m
(15'0.5)
nwi
1
13
Molzan, Hanna
Lambton Central
4.43m
(14'6.25)
nwi
1
14
Sampey, Pheobe
Ingersoll
4.42m
(14'6)
nwi
1
15
Horvath, Carley
Ursuline College
4.37m
(14'4)
nwi
1
--
Crandall, Devin
Centre Dufferin
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
5.20m
(17'0.5)
nwi
1
2
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
5.13m
(16'9.75)
+0.2
1
3
Quinn, Danielle
St Christopher
4.98m
(16'4)
+0.4
1
4
Payler, Megan
St Joseph's - St
4.90m
(16'0.75)
+1.8
1
5
Augustyn, Natalia
Sandwich
4.86m
(15'11.25)
+0.9
1
6
Higgins, Emma
Resurrection
4.82m
(15'9.75)
+1.3
1
7
Lee-Daigle, Mialynn
L’Essor
4.79m
(15'8.5)
nwi
1
8
Janmaat, Shelby
St Anne's - Clin
4.73m
(15'6)
nwi
1
9
Puklicz, Mackenzie
St Thomas Aquina
4.68m
(15'4.25)
+0.2
1
9
Cruickshank, Nicki
Southwood
4.68m
(15'4.25)
+1.7
1
11
Spadafora, Searra
Holy Names - Win
4.67m
(15'3.75)
+1.9
1
12
Baker, Megan
Mother Teresa -
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
13
Surdyka, Nicole
St Patrick's - S
4.48m
(14'8.25)
+0.3
1
14
Carr, Kennedy
Chatham-Kent
4.40m
(14'5)
nwi
1
15
Matthews-Rose, Nicole
Saugeen
4.32m
(14'2)
nwi
1
16
Sandor, Sarah
Valley Heights
4.26m
(13'11.5)
+0.8
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Crombeen, Charlotte
Mother Teresa -
5.47m
(17'11.25)
+0.4
1
2
Griffiths, Nathana
Maranatha Christ
5.42m
(17'9.25)
+0.3
1
3
Bujnowski, Kristin
Holy Cross - Str
5.35m
(17'6.5)
+1.7
1
4
Cupid, Kim
Our Lady of Lour
5.32m
(17'5.25)
+1.9
1
5
Flemington, Katie
Centennial Colle
5.24m
(17'2.25)
+1.3
1
6
Campbell, Caitlyn
St Joseph's - St
5.14m
(16'10.25)
+0.6
1
7
Sikkema, Christy
Chatham Christia
5.13m
(16'9.75)
+1.3
1
8
White, Logan
Pauline Johnson
5.05m w
(16'6.75)
+3.0
1
9
Parent, Karlee
Belle River
4.97m
(16'3.5)
+1.9
1
10
Pulham, Alexandria
Pauline Johnson
4.91m
(16'1.25)
+2.0
1
11
Bedek, Kelly
St Joseph's - St
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
11
Pile, Phyllicia
Essex
4.81m
(15'9.25)
+1.1
1
13
Pretty, Kandice
St Thomas of Vil
4.73m
(15'6)
+0.1
1
14
Earley, Brooke
Strathroy
4.65m
(15'3)
+1.9
1
15
Williams, Riley
St Clair
4.59m
(15'0.5)
+0.7
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rowland, Brooke
Westside Seconda
11.46m
(37'7)
+1.7
1
2
Ersman, Emily
Bluevale CI
11.36m
(37'3)
+0.8
1
3
Santos, Leah de los
Cameron Heights
10.81m
(35'5.5)
-1.4
1
4
Gunsch, Danielle
Huron Heights -
10.80m
(35'5)
+1.9
1
5
Vandenheuvel, Mikaela
Medway
10.55m
(34'7.25)
+0.1
1
6
Cuffaro, Mia
St Thomas of Vil
10.36m w
(33'11.75)
+2.1
1
7
Holdaway, Leanne
Northern - Sarni
10.29m w
(33'9)
+2.8
1
8
Stirling, Kendra
Oakridge
10.28m
(33'8.5)
-0.4
1
9
Wahl, Valerie
Westminster
10.04m w
(32'11.25)
+2.3
1
10
Lockstadt, Alexis
Sandwich
10.01m
(32'10)
+0.9
1
11
Smith, Cayla
Glendale - Tills
9.83m w
(32'3)
+2.7
1
12
Kok, Katrina
Our Lady of Lour
9.79m
(32'1.25)
+0.7
1
13
Horvath, Carley
Ursuline College
9.68m
(31'9)
+1.2
1
14
Yu, Nancy
Kingsville
9.63m
(31'7)
+1.0
1
15
Nicholas, Breanne
Blenheim
9.54m
(31'3.5)
+1.5
1
--
Prapavessis, Danielle
AB Lucas
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
10.88m
(35'8.25)
+1.2
1
2
West, Jenna
Holy Trinity - S
10.70m
(35'1.25)
+1.1
1
3
Payler, Megan
St Joseph's - St
10.59m
(34'8.75)
-1.3
1
4
Cruickshank, Nicki
Southwood
10.55m
(34'7.25)
+0.6
1
5
Hutchison, Leah
FE Madill
10.43m
(34'2.5)
+0.9
1
6
Pulham, Mackenzie
Pauline Johnson
10.34m
(33'11)
+1.0
1
7
Spadafora, Searra
Holy Names - Win
10.29m
(33'9)
+0.7
1
8
Eadie, Kelsie
FE Madill
10.25m
(33'7.5)
+1.6
1
9
Augustyn, Natalia
Sandwich
10.14m w
(33'3)
+2.6
1
10
Lee-Daigle, Mialynn
L’Essor
10.10m
(33'1.5)
nwi
1
11
Matthews-Rose, Nicole
Saugeen
10.09m
(33'1)
+0.7
1
12
Carr, Kennedy
Chatham-Kent
9.96m
(32'8)
+1.4
1
13
Higgins, Emma
Resurrection
9.91m
(32'6)
nwi
1
14
Henry, Paige
Stratford Centra
9.84m w
(32'3.25)
+3.0
1
15
Boyd, Meighen
St Anne - Windso
9.77m w
(32'0.5)
+2.1
1
16
Bisson, Ashley
St Clair
9.64m
(31'7.5)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Flemington, Katie
Centennial Colle
11.83m w
(38'9.75)
+4.0
1
2
Bedek, Kelly
St Joseph's - St
11.44m
(37'6.25)
+0.9
1
3
Pulham, Alexandria
Pauline Johnson
11.25m w
(36'10.75)
+3.3
1
4
Campbell, Caitlyn
St Joseph's - St
11.21m w
(36'9.25)
+2.2
1
5
Sikkema, Christy
Chatham Christia
11.15m w
(36'6.75)
+3.1
1
6
Krug, Ally
Kitchener-Waterl
11.01m
(36'1.25)
nwi
1
7
Sipprell, Krista
London South
11.00m w
(36'1)
+2.7
1
8
Antczak, Anna
St David
10.86m
(35'7.5)
nwi
1
9
Smith, Kayla
FE Madill
10.59m
(34'8.75)
nwi
1
10
MacLeod, Emily
Saugeen
10.58m
(34'8.5)
nwi
1
11
Chittle, Laura
Essex
10.54m
(34'6.75)
nwi
1
12
Pile, Phyllicia
Essex
10.47m
(34'4)
nwi
1
13
Guiler, Melissa
London Central
10.42m
(34'2)
nwi
1
14
Gray, Paula
Wallaceburg
10.33m
(33'10.5)
nwi
1
15
Stoesser, Mary
St Patrick's - S
10.26m
(33'7.75)
nwi
1
16
Macrae, Michelle
Lambton Central
9.73m
(31'11)
nwi
1
Womens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Newman, Alysha
Mother Teresa -
3.70m
(12'1.5)
1
2
McLellan, Abbie
Cameron Heights
2.70m
(8'10.25)
1
3
Bauer, Sophie
Saunders
2.60m
(8'6.25)
1
4
Brandner, Rachel
Kingsville
2.60m
(8'6.25)
1
5
Sauro, Laura
Assumption Colle
2.45m
(8'0.25)
1
6
Larocque, Tori
St Anne - Windso
2.45m
(8'0.25)
1
10
Crawford, Kaylie
Kingsville
2.30m
(7'6.5)
1
11
Pinch, Kaitlyn
United Mennonite
2.30m
(7'6.5)
1
12
Christie, Jennifer
Saunders
2.30m
(7'6.5)
1
7
Jerome, Larrissa
Woodstock
2.30m
(7'6.5)
1
7
Leitch, Meredith
Sir Frederick Ba
2.30m
(7'6.5)
1
9
Fiedler, Alyssa
Grand River CI
2.30m
(7'6.5)
1
13
Taylor, Angela
St Anne - Windso
2.10m
(6'10.5)
1
14
Becket, Hannah
Brantford Colleg
1.90m
(6'2.75)
1
15
Radu, Anna Maria
Resurrection
1.90m
(6'2.75)
1
16
Scanling, Tracey
Sir John A MacDo
1.70m
(5'6.75)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parker, Karleigh
College Avenue
3.30m
(10'9.75)
1
2
Harper, Marielle
Kitchener-Waterl
3.20m
(10'5.75)
1
3
Felet, Meaghan
Vincent Massey
3.20m
(10'5.75)
1
4
Rollins, Nicole
Simcoe
2.60m
(8'6.25)
1
5
Stewart, Blaire
Chatham-Kent
2.45m
(8'0.25)
1
6
McClure, Jessica
Saunders
2.45m
(8'0.25)
1
10
McFadden, Jillian
Sandwich
2.30m
(7'6.5)
1
11
Romaniuk, Jen
St Anne - Windso
2.30m
(7'6.5)
1
7
Walsh, Christine
Kitchener-Waterl
2.30m
(7'6.5)
1
7
Lioudvinevitch, Olga
Cameron Heights
2.30m
(7'6.5)
1
8
Corbiere, Michelle
St Thomas Aquina
2.30m
(7'6.5)
1
12
Bondy, Kayla
Assumption Colle
2.10m
(6'10.5)
1
12
Dorman, Elisa
Cameron Heights
2.10m
(6'10.5)
1
14
Roy, Alanna
Central Huron
2.10m
(6'10.5)
1
15
Dominato, Alex
St Anne - Windso
1.90m
(6'2.75)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
More news
West Hill runners win 3 races - Owen Sound Sun Times - Ontario, CA
2010 Results - CWOSSA Track Championships
142 shares:
OFSAA West Regional Track Championships
,
A B Lucas Secondary School Track & Field and Cross Country - London, Ontario
,
Alexander Mackenzie Sec Sch Track & Field and Cross Country - Sarnia, Ontario
,
Assumption College School Track & Field and Cross Country - Brantford, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for West Hill Secondary School Track & Field and Cross Country - Owen Sound, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2014
7
2
2013
1
6
2012
1
4
2011
17
6
2010
6
5
2009
1
Show 3 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!